Regulamin do gry


#1

Witam,
Jestem na etapie tworzenia regulaminu do gry. Jest to gra online z mikropłatnościami. Czy ktoś przerabiał temat? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, przykłady itp.
Dodatkowym utrudnieniem będzie uwzględnienie RODO :confused: W moim przypadku będzie to rejestracja przez stronę www, na której wymagane jest podanie loginu, hasła i adresu e-mail. Następnie przy użyciu tych danych będzie możliwość zalogowania do gry przez osobną aplikację.


#2

Login i hasło nie są danymi osobowymi, jeśli nie są powiązane z innymi danymi, które takimi danymi osobowymi są. Adres email jest już dana osobową. Jeśli chcesz uniknąć całej procedury związanej z RODO i zgłaszaniem zbioru danych do GIODO to nie możesz trzymać w bazie żadnej danej osobowej. Adres email jest ci potrzebny tylko do procedury tzw przypomnienia hasła, więc nie musi on być trzymany jawnie w bazie. Zamiast adresu możesz użyć hasha.


#3

Pomysł ciekawy. W bazie trzymać hash, a w procedurze odzyskiwania hasła proszę użytkownika o wpisanie adresu email. Następnie hashuje wprowadzony email i porównuję z tym w bazie. Jeśli hashe się zgadzają to wysyłam wiadomość na wprowadzony adres. Genialne :smiley: Dzięki :slight_smile: