Rozdzielanie kasy w zespole nie posiadając firmy

Co prawda mój projekt to nie jest gra, ale spotkałem się z sytuacją, nad którą myślę od dłuższego czasu i pewnie z którą wiele osób w gamedevie się spotyka… może ktoś opowie jak on to rozwiązał?

Problem wygląda tak, że w zespole robimy pewien produkt, który może zarabiać.
Co prawda nie planujemy że na start każdego będzie stać na sportowy samochód, ale te kilka zł miesięcznie na osobę pewnie wpadnie, z czasem jak produkt okaże się dobry, może wpadnie więcej

Ale wracając do tematu, jak te pieniądze rozdzielić? W prosty i legalny sposób?
Z jednej strony nie chcę ryzykować problemami ze skarbówką, z drugiej nie chce się męczyć papierami, ani koniecznością założenia firmy, zatrudnienia księgowej itd

Do samego założenia firmy pewnie w przyszłości dojdzie (może za rok, może dwa), możliwe że nawet w tym zespole, albo z pewną jego częścią, ale nie chcę robić tego teraz

Co do samego zespołu, jest rozproszony po całej polsce, więc dawanie sobie tych pieniędzy musiałoby iść przez internet, nie możemy zrobić tego tak że jest jedna osoba widoczna i z punktu państwa odpowiedzialna za wszystko, a reszta jest w 100% ukryta, bo daje im fizyczne pieniądze

Jak wpadnie kilka złoty na osobę, to wystarczy się rozdzielić i tyle. Jedyny warunek to taki, żeby całość kwoty nie przekroczyła miesięcznie więcej niż 1050zł, w innym wypadku - pewnie posiadanie działalności.