Rybacka gra 2D (Mighty Rod)

projektowanie-gier
gamedev

Witam

Pracuję ostatnio nad pewnym pomysłem na grę o tytule Mighty Rod. A raczej chodzi mi po głowię i wyrzucić go nie mogę więc chcąc nie chcąc rozwijam go powoli aż naszło mnie żeby w końcu ten pomysł zrealizować. Gra rozgrywa się w świecie fantasy a głównym bohaterem jest chłopak wyrzucony z domu, który musi znaleźć swoją ścieżkę życiową. Tuła się po świecie aż zmęczony natrafia na opuszczoną chatkę rybacką. Postanawia więc zająć się na chwilę obecną rybactwem i próbuje obmyślić dalszy plan.

A więc w zamierzeniu ma to być prosta rybacka gra 2d, w której łowimy ryby i sprzedajemy je w mieście. Zamiast tego możemy je też przyrządzić dla siebie i zyskać łowiecką premię. W późniejszych etapach będziemy mogli rozwijać swoją chatkę, kupować lepszy ekwipunek, przynęty jak i pchać fabułę porzuconego chłopaka do przodu.

Grę mam zamiar stworzyć na silniku Construct 2, z którym mam już doświadczenie niestety brakuje mi grafiki a nie chcę tego rysować sam bo wyjdzie abominacja. Kasy też nie mam więc zakup assetów również odpada. Szukam zatem artysty 2d, który zechciałby wziąć udział w projekcie hobbystycznie w wolnym czasie. W sumie każdego kto zechce udzielić swoich umiejętności. Jeśli prototyp rzeczywiście będzie miał potencjał będzie można pomyśleć o jakimś kickstarterze, konkretnym zajęciu się grą i jej wydaniem.

Jeśli chcesz pomóc ale nie chcesz tu komentować, napisz do mnie na discordzie: MrKosiej
#6327. I tak tam będę organizować cały projekt.

Czy po za konceptem w głowie masz coś więcej ,GDD spisane ?
Napisz coś więcej o grafice ( perspektywa i technika)

Jeszcze za GDD się nie zabierałem bo uznałem, że jest tego zbyt mało na chwilę obecną żeby to spisywać ale mogę coś napisać zaraz jak trzeba. Jeśli chodzi o grafikę, trochę myślałem o kingdom two crowns jednak nie wiem czy chciałbym robić kolejnego pixel arta (chociaż kingdom było bardzo ładne) więc odpowiedniejszym porównaniem moich zamierzeń było by takie rayman legends ale w nieco bardziej ralistycznym klimacie. Podumowując: czysta grafika 2d jak dla sidescrollera.

Skoro jest zbyt mało by brać się za GDD to tym bardziej by kompletować ekipę.

Imo jest zbyt mało żeby pisać GDD bo jeszcze nie wiem jak chcę tę grę ostatecznie rozwinąć, jednak mam bardzo dobre wyobrażenie tego co przedstawiłem w pierwszym poście (czyli sam core rozgrywki i główne założenie) i mogę to opisać w kilka, kilkanaście minut.

Ok, GDD zrobione i zacząłem tworzyć prototyp oparty na figurach geometrycznych.

Pierwszy raz słyszę żeby ktoś GDD w 1h klepnął :open_mouth:
Pokaż co tak wyskrobałeś!

Spoko, jak mówiłem za mało zrobiłem w myślach żeby pisać pełnoprawny GDD więc to szybki opis tego co zamierzam zrobić w prototypie.

A przez tę parę godzin skleiłem krótkie demo z assetów co miałem na kompie więc można sobie odpalić.
https://mega.nz/#!HJ8nCQRb!0eluwmoobmFG6DK8_18Y-Lt6N6E6PcXNRecP5APDwPc

Dobrnąłem do pierwszej grywalnej wersji z minigrą łowienia i systemem wymiany ryb na hajs.