scenarzysta/pisarz/copywriter


#1

Witam,
poszukując nowego zawodowego wyzwania, jak i miejsca, które pozwoli mi się rozwijać jako artysta zgłaszam swoją kandydaturę na stanowisko scenarzysty/pisarza/copywritera.
Moje portfolio literackie dostępne jest pod adresem: https://sszymczyk.wordpress.com/

Przez ostanie trzy lata pracowałem nad finansowanym przez firmę PlayWay S.A. scenariuszem gry komputerowej pod tytułem Trisect.

Zabiera ona gracza w świat alternatywnej wizji lat 70-tych, w których II woja światowa nigdy nie miała miejsca, a ludzkość zamiast na zbrojenia, zainwestowała czas i energię w rozwój nowych wynalazków. Zimna fuzja, transplantacja mózgu czy teleportacja nie są żadnym novum, podczas gdy na listach przebojów króluje Bee Gees, a szczytem mody są szerokie dzwony i krzaczaste bokobrody.

Miejscem akcji jest wzniesiony na Antarktydzie kompleks naukowo-przemysłowy, gdzie w futurystycznych laboratoriach, halach produkcyjnych i rozlicznych apartamentach mieszkalnych i biurowych gracz musi wykorzystać siłę intelektu, by rozwikłać szereg logicznych łamigłówek ocierających się o matematykę, chemię, fizykę i biologię.

W tle wydarzeń rozgrywa się walka o władzę nad światem pomiędzy trzema rywalizującymi korporacjami, program komputerowy służący do transferu jaźni zyskuje własną autonomiczną świadomość i chce zostać człowiekiem, a nieudany eksperyment grozi powstaniem Czarnej Dziury.

Obszerne fragmenty stworzonego przeze mnie scenariusza dostępne są pod adresem: www.sszymczyk.wordpress.com/proza, pod linkiem: „Trisect (2017)”

Trailer gry, pokazujący jej klimat dostępny jest tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=RDtQtfj5cwU

Wcześniej, przez blisko dwa lata pisałem powieść kryminalno-przygodową „Rijoca – Kompleks Pigmaliona”.

Opowiada ona historię pary międzynarodowych złodziei, którzy postanawiają okraść byłego komendanta SS z bogato inkrustowanych szachów wykonanych z ludzkich kości. Ich rywalem są zagadki CIA, Mossadu, tajemniczego InterNO – Internatioanl Nichilist Organisation, wróg wewnątrz własnej szajki (Rat’s Crew), głupota i …miłość.

Pełna czarnego humoru historia prowadzi od średniowiecznych lochów Wrocławia przez Brno, Paryż, Larnakę po słoneczny Barbados.

Jest ona w całości dostępna pod wyżej wskazanym adresem, po kliknięciu linku: „Rijoca – Kompleks Pigmaliona (2015)”.

Poza tym jestem autorem pomniejszych form literackich jak wiersze, opowiadania, sztuki teatralne czy artykuły prasowe (opublikowane na łamach ogólnopolskiego Magazynu Semestr).

Jeżeli zainteresowała Was moja kandydatura i posiadacie wakat dla osoby parającej się pisaniem – z przyjemnością szerzej się przedstawię, odpowiem na wszelkie pytania lub wezmę udział w zadaniu testowym.

Zapraszam do kontaktu!

Stefan Szymczyk
e-mail: stefansz@o2.pl
tel: +48 534 983 802
https://sszymczyk.wordpress.com/