Scenarzysta szuka zleceń! [Kraków, zdalnie]

PL/ENG

Cześć!

Nazywam się Paweł Kicman i jestem scenarzystą komiksowym, a przez kilka lat zajmowałem się także dziennikarstwem popkulturowym.

Najwyższy czas, żebym dołożył cegiełkę do medium, które jest najbliższe mojemu sercu!

Moje mocne strony to:
:speaking_head: pisanie klimatycznych, naturalnych dialogów
:black_nib: umiejętność budowania wciągającej narracji i rozumienie różnic między mediami (gry/komiksy/filmy) w aspekcie jej prowadzenia
:ghost: znajomość popularnych gatunków i ich cech szczególnych, pozwalająca nadać odpowiedni charakter każdej opowieści
:chart_with_upwards_trend: doświadczenie w krytyce, dzięki któremu mogę podjąć się oceny całości lub elementów scenariusza
:uk: piszę zarówno w języku polskim jak i angielskim
:heart_eyes: wieloletnia miłość do gier - śledzę branżę (także od kuchni) praktycznie odkąd nauczyłem się czytać i trzymać pada w dłoni

Szukam krótkiego, maksymalnie dwumiesięcznego zlecenia w podanych obszarach:

• pisanie/redakcja dialogów
  • pisanie/redakcja Lore/Biblii gry
  • tworzenie opisów przedmiotów/questów/postaci etc.

Do tej pory pisałem komiksy niezależne (m.in. “Cholerna planeta”), a także komercyjne - dla wydawnictw (wciąż rozwijany projekt “Mity i Legendy” dla Planety Komiksów) czy instytucji (AGH w Krakowie, komiks “Kto buduje przyszłość?”). Oprócz tego współtworzyłem krótkie komiksy (m.in. do Darmozina czy Warchlaków).
Współpracowałem z portalami NaEkranie, Panteon czy Gotham w Deszczu - pisząc teksty publicystyczne, krytyczne oraz prowadząc wywiady.

Mogę poświęcić maksymalnie 20h/tygodniowo dla projektu, z czego większość to byłaby praca w godzinach wieczornych i weekendowo - najlepiej zdalnie.
Moja stawka to 25-100 PLN za godzinę lub za stronę - w zależności od zadania/projektu. Umowa zlecenie lub o dzieło.

Propozycje proszę składać na adres mailowy: kontakt@pawelkicman.com