[SCENARZYSTA] Szukam studia, które przyjmie mnie na darmowe praktyki

Szukasz pomysłu na ciekawą fabułę? Potrzebujesz bohaterów, questów? Chcesz ulepszyć swój scenariusz? Nie musisz - zrobię to za Ciebie :wink:

Cześć,
jestem studentem drugiego roku na kierunku “produkcja medialna” i w tym semestrze jestem zobowiązany do odbycia praktyk studenckich, także pomyślałem, że spróbuję szczęścia tutaj. Szukam studia, które przyjęłoby mnie na niepłatne praktyki w wymiarze 30 dni lub 90h pracy. Nie wykluczam możliwości dalszej współpracy. Zależy mi na tym, żeby praktyki rozpoczęły się jeszcze we wrześniu.

Najlepiej odnalazłbym się przy pracy nad scenariuszem, jego analizą, rozwijaniem i szukaniem ciekawych rozwiązań. Mam w tym już pewne doświadczenie, ponieważ mój kierunek ściśle związany jest ze scenopisarstwem, ale i przed studiami sporo w tym siedziałem. Poza tym znam podstawy grafiki 3D i od kilku lat produkuję muzykę.

Za wyznacznik moich umiejętności posłuży scenariusz do filmu:
https://drive.google.com/file/d/16kKOMzTlPuOTmAbneSTZoHfpSFxQZ4co/view?usp=sharing

Siedzą NICO i THOMAS… nie ja wcale nie napisałem tego z Capsem…
Tak sam faktycznie jest napisane…

a wiesz że około 15 sekund czekałem z myślą że to się jeszcze ładuje?
Po prostu napis “Scenariusz” dałeś tak nisko że dopiero po 15 sekundach zobaczyłem
go na dole strony i odkryłem że jednak już się załadowało i ja taki głupi.

• Dzięki…

Szeptem -> To są szczurze nory,
Skyrim :o… prawdopodobnie xD chyba była tam podobna lokacja xD

Jaromir… przyznam że pierwsze dobre imię…

Wiesz żę wielu twórców wymyśla imiona dla swoich postaci na podstawie ukrytego znacznia?.. twoje imiona coś znaczą?..

Gospodarwtwo… Praca… Pułkownik…

Sorry… trochę “Powolna” ta opowiastka jeśli nie nazwać nudną, nie zwracając uwagi na to że jest tak krótka… cóż…

• Przemyśl imiona dla postaci i twórz ich charakter
  • Nie przepierdalaj się przez czas jak torpeda, z więzienia do gospodarstwa teleportem…
  • Nadaj historii jakiś sens…

Nie przeczytałem całości jednak jak dla mnie to jest to opowiadanie o dwóch takich co ich rodzice karali imionami a życie toczyło się nieciekawiej niż szczura nornego.

Brak jakiego kolwiek celu… po prostu jesteśmy sobie w więzieniu i chcemy uciec…

zlicz słowa bo ja to zrobiłem…
Twój scenariusz ( na 5 minutowy film ) 2000 słów ( licząc WSZYSTKIE )
Mój post ponad 200 słów ( w tym miejscu sprawdziłem )

Pisząc tylko 10 razy tyle co przeciętny post na przeciętnym forum przeciętnie tworzysz przeciętny przeciętniak…

Postaraj się może też dodać więcej tych “Scenariuszy”
bo jeden który ledwo się zaczyna… to trochę kiepsko…

Sam piszę więcej opisując skrypty oraz funkcje… więc to jest zdecydowanie za mało…

Sam pamiętam jak pisałem kiedyś scenariusz pod mojego Questa… ponad 90.000 znaków
twój scenariusz na film ma jeśli dobrze pamiętam 25.000… za mało :x…

cóż znów się rozpisałem… chyba w sumie i tak zostanę tu na dłużej xD… lel
mam na myśli to forum to wpadłem przez przypadek :o…

Gdy w scenariuszu do filmu dana postać pojawia się pierwszy raz, to piszemy jej imię wielkimi literami.
Całość została sformatowana tak, jak jest to wymagane dla scenariusza filmowego, stąd ta niemalże pusta pierwsza strona. Tu Cię zaskoczę, bo każde imię ze swojej natury ma jakieś znaczenie. A co do ukrytych znaczeń… są mi zbędne i nie uważam, że nie powinny, bo “wielu twórców wymyśla imiona dla swoich postaci na podstawie ukrytego znacznia”. Imiona dla postaci, jak i lokacji wybieram ze względu na ich wydźwięk.
Wydaje mi się, że historia do Ciebie nie trafiła, bądź z góry założyłeś, że jest słaba.
Ten scenariusz był warunkiem zaliczenia semestru, a prowadzący zajęcia uznał go za jeden z najlepszych, podkreślając, że bohaterowie są wyraziści, mają swoje charaktery, a czytając ciekaw jest, co będzie dalej.
Szybko przeniosłem akcję do gospodarstwa, bo uznałem, że to, co się dzieje w więzieniu jest mniej ważne.
“Brak jakiego kolwiek celu… po prostu jesteśmy sobie w więzieniu i chcemy uciec…” - a ja nie mam żadnego celu… po prostu piszę sobie posta i próbuję znaleźć studio… Mam nadzieję, że zrozumiałeś aluzję.
Radzisz mi, żebym napisał coś dłuższego, a sam masz problemy z przeczytaniem tak krótkiego scenariusza. Poza tym nie uważam, żeby długość scenariusza miała wpływ na jego jakość.
Wydaje mi się, że jesteś nieco przewrażliwiony na punkcie imion xD

@Kistru sprawdź PW…

Zapraszam do kontaktu na privie :smiley: