Skąd bierzecie muzykę?

Cześć,

Skąd bierzecie muzykę i dźwięki do swoich produkcji? Tyle co z dobraniem i zapłatą za dźwięki, i odgłosy nie miałem specjalnych trudności, tak ze znalezieniem pasujących, w miarę rozsądnych cenowych utworów jest utrapienie. Nie mam problemów z zapłaceniem za utwory muzyczne, ale albo nie mogę znaleźć kilku pasujących ze sobą stylem utworów, albo kosztują one dosłownie miliony monet. Dodam, że nigdy nie szukałem pomocy ze strony kompozytorów itp., bo coś czuję, że mnie na nich nie stać :slight_smile:

Na saym początku szukałem darmowych assetów, ale stwierdziłem, że ja sie na tym kompletnie nie znam, nie mam do tego ‘ucha’, za dużo czasu schodzi mi z jakims takim wyrównaniem tego wszystkiego a końcowe efekty sa mizerne… Reasumujac: nie ma sensu, jeśli się na tym nie znasz.

Nic nie szkodzi, żebys zagadał do jakiegoś kompozytora, poprosił o wycenę. Przy małych projektach łączny koszt nie powinien być duży a jak sie projekt spodoba to pewnie policzą ci taniej. Duży, ambitny i dobrze wykonany projekt na pewno przyciągnie dźwiękowca, który chciał by należeć do zespołu i wykona swoja pracę za tzw. udział.

Jeżeli chodzi o muzykę frozenshade ma dużo racji. Często w produkcjach wykorzystujących muzykę tanią/ darmową widać, że to wszystko się nie klei w jedną całość. Ze swoje strony myślę, że takie kupowanie muzyki jest mocno niekorzystne, ze względu na to, że jest wielu początkujących kompozytorów, którzy potrzebują “otrzaskania” i wejścia w materię kompozycji pod oczekiwania gry. Sam jestem kompozytorem i kiedyś wszedłem w amatorski projekt, który nie został skończony,ale wiem, że dzięki niemu zmieniłem bardzo myślenie i poznałem, branżę od podszewki. Teraz robię projekt za projektem, więc jeśli potrzebowałbyś utworów, czy chociażby informacji odnośnie ceny, etc to pisz na priv. chętnie udzielę takowych informacji.
Jeden z ostatnich projektów:

i inne moje produkcje
https://soundcloud.com/user-687741419

Mój wspólnik swego czasu popełnił wpis na temat darmowych źródeł kontentu. Zajmujes się głównie prawem autorskim więc zna się na rzeczy.

Sądzę że może się Tobie przydać.

cześć Stablo! Jestem amatorskim kompozytorem, najczęściej tworzę soundtracki. Jeśli potrzebujesz muzyki, mogę spróbować coś dla Ciebie napisać, za darmo, tylko przedstaw mi projekt i powiedz czego oczekujesz :slight_smile:

Cześć, z kolegą mamy dość duże doświadczenie w robieniu muzyki, ale raczej do programów tv więc jeżeli masz coś konkretnego daj znać. Pierwsze próbki, bez finalnego miksu, częściowo nieskończone, wrzuciłem na https://soundcloud.com/user-258747233