Słuchowisko binauralne "Tunel"


#1

Nowa tu jestem, to się przedstawię. Tutaj kreska_ z ekipy słuchowiska binauralnego “Tunel”

Jest tak, że jakiś czas temu grupka ludzi (niektórzy wywodzący się branży filmowej i multimediów - m.in realizatorzy dźwięku, aktorzy, reżyserzy, gamedevi) wpadła na pomysł, żeby stworzyć słuchowisko w technologii binauralnej (Zakładacie słuchawki i macie wrażenie pełnego dźwiękowego „3D”, rozróżniacie kierunki, z których dochodzi dźwięk, otacza on Was jak rzeczywistości. Jak ktoś ciekawy, jak to się robi i działa dokładnie, to to na początek wystarczy zajrzeć od wiki - warto na angielską, bo pełniej i więcej źródeł)

Przy czym nie chodziło o to, żeby po prostu zrobić binauralne słuchowisko - to już było - ale zrobić je, jak jeszcze nikt nie zrobił, czyli w terenie! Bez montażu dźwięku, cięć, prac studyjnych itd. Nawet bez sztucznej głowy. Wszystko po to, by stworzyć jeszcze większy realizm przestrzeni dźwiękowej w odbiorze słuchacza. Stosowane w nagraniach binauralnych mikrofony douszne tkwiły cały czas w uszach aktora, który grał rolę głównego bohatera - prywatnego detektywa Rafała Kryńskiego.

„Tunel” to współczesny kryminał i chcieliśmy, żebyście zakładając słuchawki, mogli stać sie na czas słuchania jego głównym bohaterem, usłyszeć świat dokładnie tak, jak słyszy go on, poczuć przez czas trwania słuchowiska, jak to jest być detektywem Kryńskim.

Jesteśmy bardzo, bardzo, bardzo, bardzo ciekawi, jak podoba Wam się taka immersja w bohatera, tego rodzaju FPP. Pytanie - czy daliście się wciągnąć, czy chcecie słuchać więcej… Wszystkie uwagi i opinie posuwają nas do przodu i są dla nas cholernie ważne. To, co mamy teraz, to realizacja próbna, pilot, który jest wstępem do realizacji pełnej - 10-odcinkowego serialu słuchowiskowego.

Pilotażowy odcinek “Tunelu” znajdziecie tutaj, pamiętajcie o swoich najlepszych
słuchawkach:

http://tunel.foliasound.pl/tunel

Krótkie wideo o tym, jak robiliśmy tunel, tutaj:

To by było na tyle. Dajcie znać, co myślicie!

kreska_


#2

Generalnie pomysł bardzo ciekawy, miałem tylko jeden dosyć poważny problem - “myślenie” głównego bohatera wybijało mnie z immersji. Główny bohater strasznie dużo myśli, co przysłania całe to binularne doświadczenie. A może to wina moich słuchawek?

Sam scenariusz i dialogi wydają się być okej.


#3

Dzięki! Na każdej wypowiedzi i podpowiedzi zdecydowanie korzystamy. Ukłony od Pawła “Uha” Uszyńskiego - twórcy “Tunelu”. Aha, gdybyście chcieli nas wesprzeć, jesteśmy na polakpotrafi.pl/tunel!