Soulash, roguelike w którym wcielisz się w rolę zapomnianego boga pragnącego zniszczenia świata

gamedev

#1

Cześć,
Od około 2 lat pracuję “po godzinach” nad rogalikiem o nazwie Soulash i w końcu udało mi się posklejać moje dzieło w coś grywalnego. Głównym założeniem gry jest kierowanie “tą złą” postacią, która chce zniszczyć świat zamiast go ocalić, dlatego też penetrowanie lochów jest kwestią drugorzędną. Akcja dzieje się głównie w miastach, wsiach i twierdzach różnych ras, ale inne lokacje typu zrujnowane świątynie czy jaskinie również występują.

Z funkcjonalności dostępnych w grze to:

  • Sporej wielkości otwarty świat z przeróżnymi lokacjami, od wspomnianych wcześniej wsi, krasnoludzkich twierdz pod górami, elfickich twierdz między drzewami, po ogromną stolicę Imperium ludzkiego.
  • Wiele ras i profesji do wyboru - pomimo kierowania bogiem, aby móc utrzymać swoją obecność w świecie niezbędne jest utrzymanie śmiertelnego ciała.
  • Mechaniki znane z gier survivalowych, tj konieczność zdobycia pokarmu, wody lub krwi oraz odpoczynek i sen, które zmuszają do planowania rozgrywki.
  • Wybór umiejętności podczas awansowania na kolejne poziomy pozwala tworzyć hybrydy pomiędzy profesjami.
  • Crafting - zdobywanie surowców poprzez drwalstwo czy górnictwo, lub z odsyku ze zniszczonych przedmiotów.
  • Niemal wszystkie przedmioty w grze są tymczasowe, ich wykorzystanie zmniejsza ich wytrzymałość i nie da się ich naprawić, dlatego crafting ma większe znaczenie i umożliwia wytworzenie magicznych przedmiotów.

Gra póki co dostępna jest wyłącznie na Windowsa, działa również pod WINE. Demo jest już dostępne do ściągnięcia, natomiast v0.2 alfa pojawi się 21.06.2019, czyli już wkrótce. Zainteresowanych zapraszam do obejrzenia trailera poniżej gdzie można zobaczyć sporo gameplaya z nadchodzącej alfy.

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=v-qGtZYKJH4
Strona: https://wizardsofthecode.itch.io/soulash
Devlog: https://wizardsofthecode.itch.io/soulash/devlog
Twitter: https://twitter.com/ArturSmiarowski