Sphere Control - Moja pierwsza gra


#1

Cześć wszystkim!

Od ponad pół roku uczę się tworzyć gry w silniku Unity3d. Robię to, zazwyczaj po parę godzin tygodniowo. Przez ten okres nauczyłem się dość wiele nowych rzeczy, podszkoliłem swoje programowanie, tworzenie grafiki oraz tworzenie obiektów.

Przez ten okres stworzyłem grę Sphere Control - Prostą grę przygodowo-rekreacyjną. W grze poruszamy się kulką za pomocą klawiszy WSAD lub za pomocą strzałek .Dodatkowo możemy obracać swoją kamerę za pomocą klawiszy “<” oraz “>”. Gra posiada aktualnie tylko ukończonych 10 poziomów. Każdy poziom różni się od poprzedniego i wprowadza do gry nowe elementy np. nową pułapkę, przeszkodę, mechanizm.Naszym zadanie jest zdobyć wszystkie kryształy na danym poziomie. Przeszkadzać nam w tym będą różne pułapki, przeszkody jak np. ruchome obiekty i zadania, które wcześniej musimy rozwiązać. Gra jest w stylu low-poly.

Nie trzeba jej pobierać,instalować czy też logować/rejestrować się na żadnej stronie, by w nią zagrać.Gra będzie jeszcze przez pewien okres rozwijana, będę tworzył i wprowadzał głównie nowe poziomy, jak i również nowe mechanizmy.

W grę możecie zagrać na: https://www.kongregate.com/games/DreaMPL/sphere-control

Chętnie podzieliłbym się z wami większą ilością grafik z gry, ale niestety nie mogę wstawiać więcej niż jeden obraz :frowning:


#2

Ogólnie wrażenie pozytywne.

Sterowanie kamerą powinno być myszką, jak w FPS. Można by rozważyć dodanie opcji skoku kulki, żeby urozmaicić ruchy.