Spotkania grupy twórców gier indie | indie game dev meetups

gamedev
gry

Wiem, że warunki są teraz niesprzyjające, ale…

Czy ktoś byłby zainteresowany cyklicznymi spotkaniami twórców gier, tak zwanymi i znanymi na zachodzie game dev meetups, polegającymi na spotkaniu się w knajpce przy trunku w gronie osób o tym zainteresowaniu oraz pogawędzeniu o grach, a także podzieleniu się swoimi projektami w celu zasięgnięcia rad i krytyki?

Myślę, że wielu z nas siedzi nad projektami solo, nie mając znajomego (discord to jednak nie to samo, co żywy człowiek), który dzieliłby tak silnie pasję tworzenia gier, a tym samym nie ma z kim podzielić się progresem i zyskać świeżego spojrzenia na sprawę. Przez to często wkrada się demotywacja. Uważam, że takie spotkania mogłyby na to zaradzić.

Game dev meetups mają chyba miejsce w Warszawie i znalazłem tu na forum post kogoś z Częstochowy. Do obu tych miast jednak mi daleko. Sam jestem z Dębicy, ale nie przeszkadzałoby mi kawałek dojechać. Jeśli ktoś z podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego lub południowej części lubelskiego byłby zainteresowany takimi spotkaniami, dajcie tu znać.

A co z koronawirusem? Sam pomysł ok, ale na chwilą obecną to takie “masowe” imprezy są odwoływane i wszystko przechodzi na online.

Dlaczego od razu masowe? Jak dla mnie kameralne są tak samo dobre, a w restauracjach maseczek nosić nie trzeba.

Pomysł bardzo fajny i sam z chęcią wziąłbym udział, ale obawiam się, że aktualna sytuacja raczej nie sprzyja podobnym inicjatywom. Szczególnie od dzisiaj z nowymi ograniczeniami :confused:

Jak dla mnie fajny pomysł.
Jestem z okolic Krakowa. Jeśli uda Ci się coś zorganizować, to chętnie dołączę.