SteamFantasy 2 - rozwój 3 gry i systemów RPG like

projektowanie-gier
gamedev
game-design

Witam was!
Chciałbym prosić was o feedback na temat mojej kolejnej produkcji, a konkretniej stylu graficznego do którego się przymierzam i całokształtu.

Oczywiście systemy będą kolejną iteracją tych użytych w moich poprzednich grach.
Dlatego sporo mam już napisane, a teraz zastanawiam się nad rozszerzeniem tego do 3D.

Nie przedłużając:

Film jeden “Przyzwanie bohatera do świątyni podczas ataku”

Film dwa “Poszukiwanie wykradzionych artefaktów”

Jestem słaby w fabuły, więc póki co robię świat i powoli rozwijam w raz z postępem fabuły.
Jeżeli macie jakieś sugestie to po to założyłem wątek - zapraszam :slight_smile:

Dodaj jakiś słaby ambient w pobliżu źródeł światła punktowego. Zasymuluje ci to oświetlanie przez odbicie od powierzchni. Tak ogólnie to wygląda ok.

Spoko to wygląda i widać, że już sporo masz zrobione. Trochę ciemno, ale rozumiem, że to właśnie tak ma wyglądać.
Tak jak napisał frozenshade, ambient powinien zrobić kolosalną robotę. Spróbuj zadziałać światłem tak, żeby nie było miejsc, które są kompletnie czarne, niech będą bardzo ciemne, ale nie czarne.

Druga sprawa to muzyka w filmikach.
W pierwszym filmie muza nieadekwatna do w zasadzie niczego :smiley: Bardzo lubię epicką muzykę, ale wrzucenie jej w wideo ma z reguły podkreślić i dodać mocy temu co dzieje się na ekranie, pod warunkiem, że coś się tam epickiego na tym ekranie dzieje. W innym wypadku mamy mocny dysonans, który z kolei wywołuje jakiś taki dziwny dyskomfort :smiley: (to moje osobiste odczucia - nie jestem żadnym specem)

Drugi film - idealnie dobrana muzyka. Nie odciąga uwagi od tego co dzieje się w filmie. Ogólnie zauważyłem, że dużo przyjemniej ogląda mi się filmiki WIP kiedy są okraszone właśnie taką spokojniejszą muzyką, która nie rozprasza.

Wrzucaj apdejty, jestem ciekaw co się z tego wykluje :smiley:

Globalny ambient w kolorze granatowym daje bardzo fajny efekt takiej filmowej nocy.

Co do ‘słabego ambientu w poblizu źródeł światła’ to źle sie wyraziłem, chodziło mi raczej o kolejną składową światła punktowego, ale nie obsługującą cieni i ignorującą normalkę, tłumioną w funkcji odległości od źródła.

Generalnie to jest scene jak napadają na świątynie siły wroga i tam powiedzmy od połowy powinna być walka. Tylko powiedzmy, że nie mam jeszcze bosa ani w zasadzie AI.
Tam po rozmowie z tym ludkiem będziesz się dowiadywał dlaczego ciebie przywołali itp. Zjeżdżając w dół winda się zatnie i będziesz miał walkę z AI i na końcu na skale z bossem, który ucieknie przez portal. Te ptaki na górze powinny walczyć między sobą, ale póki co jest placeholder rotujących się po kole.
Także rozumiem, że możne to wywołać zmieszanie. W przyszłości planuję to zmienić w walkę z pierwszym boss’em. Powiedzmy taki Gundyr z DS3. Stąd ta muzyka, która dla mnie od połowy levelu pasuje z racji, że ja mam skrypt. :wink:

Co do tego czy mam dużo - jeżeli widziałeś mój poprzedni wątek (SteamFantasy - Unbelievable Korwin Story mały roguelike) to całość menu jest kopiuj wklej.
Tam są 2 repo - menu i systemy oraz gra, grafiki i konfiguracje.
Pierwsza gra, która wykorzystywała to menu była na androida ( https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appletree.risingbubble&hl=pl).
No i tak rozwijam sobie te systemy z gry na grę. Teraz chciałem dodać 3D, ale całe systemy menu i dialogów zostają.

System poruszania w filmiku muszę przepisać na własny (obecnie invector). Wrzuciłem dla testów, ale invector nie działa tak jakbym chciał i ciężko go updatować. Stąd wrzuciłem filmiki by wiedzieć czy warto pisać sterowanie 3D itp.

Dzięki za wasze uwagi. Postaram się w przyszłości dostosować do nich. Gra pewnie będzie powstawała ponad rok, ponieważ sam szukam pracy na część etatu, gdyż siedzenie w domu samemu nad projektem nie do końca mi służy. Chciałbym rozmawiać z ludźmi kilka razy w tygodniu.

Dużo pracy, ale skoro są zainteresowani to z chęcią wezmę ten pomysł na warsztat. Gdyby nie było zainteresowania to mam drugi pomysł - taki silent hill / resident evil rozpisany.

Witam! Drugi film jest bardziej spójny graficznie, ale to pewnie wina wczesnego etapu prac i placeholderów w pierwszym. Ogólnie pozytywnie. Animacja machania mieczem zbyt obszerna jak dla mnie. Zwykłe ciosanie po skosie w jedną i drugą stronę i pchnięcie wg. mnie są lepsze.
Dodaj do sceny główne światło, które może pochodzić od księżyca w pełni. Rozjaśnisz scenę i efekt będzie lepszy. Całkiem ciemno może być w jaskiniach i tam punktowe tylko robić. Widzę też, że mocno postawiłeś na elementy zręcznościowe. To fajne, ale musi być dopracowane. Postać nie może się ześlizgiwać przy wspinaniu jak na filmiku. Można zrobić odpowiednie obiekty do wspinaczki. Gracz będzie od razu wiedział, że może się wspiąć i coś znajdzie. Do tego energia powinna ubywać jak przy sprincie. Trzymam kciuki za rozwój projektu!

To są dwa style graficzne, które staram się ekplorować i wybrać jeden.

To jest podziemna lub w innym świecie świątynia Swaroga. Być może powinienem dodać więcej świateł, ale chciałbym, aby były miejsca do których musisz wejść z pochodnią lub w czymś tego rodzaju - bo jest kompletnie ciemno. Choć widzę, że ten pomysł nie ma zbyt wielu zwolenników.

To jest invector i jego bolączki trochę. Obecnie zauważyłem, że ludziom się podoba i tworzę własny system podobny do tego, gdyż invector był strasznie zawiły, przepisanie go i dostosowanie do moich skryptów, które mam będzie dla mnie mniej czasochłonne.

Nie kryję tego, że to demo było dla sprawdzenia czy warto iść w tę stronę. Skoro warto to lecę z tematem dalej.
Dzięki za komentarz zawsze dodaje to trochę energii do dalszej pracy.