SteamFantasy - Unbelievable Korwin Story mały roguelike

gamedev

English below

Game -> https://czester16.itch.io/steamfantasy <-

Cześć, chciałem wam przedstawić swoją pierwszą (nie game jamową i nie ze zlecenia) skończoną grę.
Jest to historia, która dzieje się w alternatywnych Węgrzech za panowania Macieja Korwina. Świat jest luźną adaptacją rzeczywistości i dzieje się on na rozpadniętej planecie dlatego często musimy poruszać się siecią korytarzy oraz portali między wyspami lub wymiarami.
W grze nawiązuję do wielu popularnych tytułów, ale to widać już na pierwszy rzut oka. Sama gra jest dla mnie mostem do stworzenia czegoś większego - użycia mechanik tutaj zawartych i stworzenia gry 3D z rozwiniętymi mechanikami.
Jednak, jeżeli podoba ci się ten tytuł i chcesz dać mi feedback - będę szczęśliwy. Grę można przetestować w przeglądarce jest tam cały pierwszy rozdział.

Hi! I wanted to show you my first released game (not from game jam or during day job - those are not my in this case). Story is short. It happens in alternative Hungary during the reign of Maciej Korwin. The world is a free adaptation of reality and it happens on a crumbling planet, which is why we often have to move through a network of corridors and portals between islands or dimensions.
In the game I refer to many popular titles, but this can be seen at first glance. The game itself is a bridge for me to create something bigger - to use the mechanics contained here and to create a 3D game with developed mechanics.
However, if you like this title and want to give me feedback - I will be happy. The game can be tested in the browser there is the entire first chapter.

Serdecznie polecam tego twórce! :sunglasses:

Feedback:

Potestuj samodzielnie grę, 30 sekund od startu gry i crash.

W grze nawiązuję do wielu popularnych tytułów, ale to widać już na pierwszy rzut oka.

A jakich? (nie bardzo widać na pierwszy rzut oka)

Na stronie itch brakuje screenshotów / gameplay trailera.
Popracuj nad angielskim albo uprość opis, wypisz po prostu feature gry, sformatuj go lepiej.
W necie są usługi gdzie za parę złoty możesz zlecić redakcję i korektę tekstu po angielsku.

Witam! Chwilkę zagrałem. Muzyka i efekty dźwiękowe bardzo przyjemne także tu duży plus. Nie wiem czy mieszanie myszki i klawiszy w takiej grze jest najlepszym pomysłem. Wolałbym używać jedynie klawiatury i celować wyłącznie w czterech kierunkach. Niezły pixelart, ale animacje mocno okrojone.
Ogólnie dobra baza, żeby zrobić coś bardziej konkretnego.

Dzięki! Sterowanie jest to jedna z rzeczy, które kilka razy zmieniałem i nie znalazłem dobrego/oryginalnego rozwiązania - próbowałem zrobić to trochę pod łatwy port na mobilki - 2 gałki. Dlatego pewnie zastanowię się kolejnym razem nad jakimś projektem 3D.

Dzięki. U mnie i kilku testerów działało. Nie było tego dużo, ale na tyle na ile ktoś się zgodził potestować.
Możesz mi podać system operacyjny i nazwę przeglądarki?

Wizualnie wydaje mi się, że jest to dość czytelne puszczenie oczka do ludzi lubiących Dark Souls począwszy od menu, aż po system tutoriali. W rozmowach z mieszkańcami można zaobserwować postać inspirowaną Anie z lola, która jest postacią jak można się domyśleć która przyczyniła się do zajść z przed rozpoczęcia fabuły. Nazwa 4 i 5 bossa to jest jawne nawiązanie do lore Warcrafta i Diablo, a szczególnie jak przejdziesz grę to można się domyśleć do której konkretnie części i jakiej postaci.

Fajnie wiedzieć o tej korekcie - będę pamiętał. W tym przypadku nie wiążę zbyt dużej przyszłości z tą grą. Wydaje mi się, że przejdzie bez echa stąd opis spisany raczej na szybko.
Zależało mi, żeby zdobyć dodatkowy feedback i ewentualnie usunąć błędy lub przepisać część gry lub część systemów bazując na opinii ludzi spoza grona moich najbliższych znajomych. Zauważyłem, że części osób występują błędy, które nie pojawiły się do tej pory.

SteamFantasy 2 - rozwój 3 gry i systemów RPG like