Stronka o grach

Hej, cześć, siemanko wszystkim!

Nie wiem, czy to dobre miejsce, żeby podzielić się takim projektem. Wierzę w tolerancję w serduszkach wszystkich graczy, więc może nie będzie tak źle.

Od jakiegoś czasu pracuję nad stronką, na której będą pojawiać się wieści ze świata najciekawszych gier, ale nie tylko komputerowych. Można powiedzieć, że gry komputerowe/konsolowe będą wręcz mniejszością. Na celownik bierzemy głównie gry planszowe, RPG (głównie papierowe), gry bitewne, karcianki itd. Interesują nas te najbardziej wymagające tytuły - celujemy w starszych graczy.

Strona miała ruszyć oficjalnie w styczniu, ale sprawy nam się posypały i musimy się pozbierać od nowa. Minęło trochę czasu - zostało nas cztery osoby, więc kompletujemy ekipę.

Może znajdę tutaj kogoś, kto chciałby przyłożyć cegiełkę do takiego projektu? Szukamy zwłaszcza osób chętnych do tworzenia autorskich publikacji - newsów, recenzji, artykułów. Prócz tego zawsze na propsie są dobre pomysły oraz zwykły, ludzki feedback :wink:

Dla zainteresowanych, wciąż aktualny news z naszej poprzedniej rekrutacji: https://bandurki.pl/otwieramy-rekrutacje/

Pozdrawiam i zachęcam do kontaktu :slight_smile:

Kiedyś, jeszcze jako dziecko bardzo lubiłem grać w gry planszowe, dzisiaj osobiście nie znam nikogo kto w takie gry gra, nie wiem czy jest sens abyście tracili czas na prowadzenie strony bo to wymagająca i czasochłonna praca, zwłaszcza jeżeli zamierzacie pisać długie artykuły. Natomiast jezeli chodzi o gry komputerowe to konkurencja wśród portali i blogów o tej tematyce jest spora i bez odpowiednim środków na SEO nie wybijecie się nigdy. Napisałbym dłuższy feedback bo znam ten temat od podszewski i na pewno z całego serca odradzałbym ci wejście w ten biznes jeżeli myślisz o zarabianiu na nim ale i tak mnie nie posłuchasz a przecież też, zawsze może wydarzyć się wyjątek i wam się uda.

Jedyna rada która może ci pomów w poszukiwaniu ludzi to zaproponowanie im czegoś w zamian za pisanie, za darmo będzie trudno ich znaleźć. No nic, powodzenia, a jak uruchomisz stronę to daj znać, wejdzie się i zobaczy, aha, warto zaimplementować jakiś moduł społecznościowy na stronie aby czytelnicy wracali.

Hej! Dzięki za feedback! Poruszasz realne problemy, których istnienia nie da się ukryć.

Sam przewinąłem się jako redaktor chyba przez wszystkie większe redakcje gamingowe w Polsce. Wiem doskonale, jak to wygląda i wcale mi się to nie podoba. Między innymi dlatego wystartowałem z własnym projektem, bo kocham gry i uwielbiam o nich pisać, chyba bardziej niż grać. Obrałem też nowy kierunek zawodowy - obecnie zajmuję się pozycjonowaniem stron i marketingiem affiliacyjnym, więc tutaj dodatkowy specjalista na ten moment nie jest potrzebny. Może w przyszłości :slight_smile:

Stronka dopiero raczkuje. Teraz w zasadzie przywracamy ją do życia, bo mieliśmy dłuższą przerwę i wypadliśmy z rytmu. Nie chcę z tego uczynić interesu życia, bo to projekt z miłości i z pasji, ale będziemy walczyć o to, by jednak mieć z tego coś poza satysfakcją. Na pewno będzie trudniej niż przy samych grach komputerowych, ale z drugiej strony wybraliśmy planszówki właśnie ze względu na mniejszą konkurencję :wink: Niektóre nasze artykuły zdobywają po kilkanaście tysięcy wyświetleń przy minimalnej aktywności z naszej strony.

W każdym razie zanim zaczniemy się zastanawiać nad podbijaniem świata, musimy wypracować systematyczność i szacunek czytelników. Ekipa piszących już nam się powoli kompletuje, ale wciąż mamy miejsca. Z końcem wakacji chcemy ruszyć już na poważnie, więc do tego momentu będziemy szukać dodatkowych osób i pracować nad sprawami organizacyjnymi i technicznymi.

Działamy na WP, więc kwestia dodania forum czy innych funkcji nie jest większym problemem. W każdym razie w tym temacie jestem amatorem i samoukiem, więc szukamy nie tylko redaktorów, ale i kogoś, kto zna się dobrze na WP i mógłby od czasu do czasu zerknąć “w bebechy” strony, podpowiedzieć, co i jak usprawniać. Mam cichą nadzieję, że właśnie tutaj znajdę taką osobę. :slight_smile:

Cytat Sam przewinąłem się jako redaktor chyba przez wszystkie większe redakcje gamingowe w Polsce.

No to sam wiesz poniekąd jakie są realia i po pewnym czasie wyjdzie czy opłaca się to ciągnąć czy nie (duzy ruch są pieniądze :)), jako mała strona na reklamach nie zarobisz ale może na współpracy z wydawcami planszówek, jakiś program partnerski czy coś w tym stylu tutaj bym widział, współpraca ze sklepem. Niekiedy planszówki łączą się z grami wideo i na ich podstawie są właśnie wydawane, np horizon zero dawn czy nawet resident evil w wersji planszowej, więc co jakiś czas można połączyć te dwa modele gier.

WordPressa używam od 10 lat i raczej nigdy nie miałem żadnej awarii nawet przy dużym ruchu na standardowych, tanich hostingach, więc na blog a nawet portal nadaje się bardzo dobrze, gorzej jest jak chcesz zrobić coś dla społeczności, czyli profile dla komentujących, połączyć to z forum, tutaj już trzeba programować.

Gdyby miał stawiać w tej chwili taki portal to od razu zainwestowałbym we właśnie ten społecznościowy aspekt, albo w dobrą istniejącą wtyczkę, nie wiem czy jest, na pewno nie używaj tych darmowych bo to nie działa, albo zlecił napisanie komuś dobrego systemu komentarzy, profili userów, do tego może proste forum. W ten sposób, pozwalając ludziom na rejestrację kont na stronie przytrzymujesz ich przy sobie, reszta pieniędzy na seo bo bez tego w tej chwili trudno stronie zaistnieć. Mimo wszystko z biznesowego punktu widzenia ja bym się nie pchał w żadne dziennikarstwo ale rozumiem, jeżeli jest to istotna i najważniejsza pasja w zyciu to oczywiście, że tak. A nie myślałeś, aby prowadzić kanał na YT o grach?

Jeżeli chodzi o programy partnerskie to temat jest bardzo słaby przy grach planszowych. Eksperymentowałem póki co z adsense i ceneo, ale na razie chyba mamy za mały ruch na wyciąganie jakichkolwiek wniosków. Jest kilka pomysłów, ale na razie to tylko teoretyzowanie.

Komentarze na stronie mamy, ale bez logowania. Doszedłem do wniosku, że na początek to najbezpieczniejsza opcja. Jeżeli się rozkręcimy, pewnie będziemy szli też w tym kierunku. Myślę, że to sporo pracy przy przygotowaniu i późniejszym moderowaniu. Najważniejsza ma być treść na stronie, więc na ten moment skupimy się na tym.

Dzięki za wszystkie podpowiedzi! Na kanał o grach nie mam niestety warunków, więc trzymam się pisania. Od lat żyję z tego, więc na tym polu się rozwijam. Wkręciłem się w publicystykę i cały czas idę za ciosem. Wiem, że w dziennikarstwie nie ma prawdziwej kariery, zwłaszcza w tym internetowym, ale ta strona to mój pomost, który łączy mnie ze światem gier. Potrafię dobrze pisać, więc to chyba jedyne, co mi pozostało.

Próbowałem robić podejścia do tworzenia gier, od strony pomysłów i tekstów, ale nikt nie spojrzy poważnie na człowieka bez doświadczenia w tym temacie. Zaciągałem się nawet do kilku amatorskich projektów tu na tym forum, ale nic z tego nie wyszło. Pomimo moich chęci. Ekipy zmieniały plany, rozsypywały się, albo pojawiały się jakieś inne przeszkody. Uznałem, że już jest za późno na zdobywanie pierwszych doświadczeń, a bez tego ani rusz. Żebym mógł to robić hobbystycznie chciałbym mieć pewność, ze moja praca nie przepadnie i nie pójdzie na marne. Dlatego pomysł na stronkę wciąż wydaje mi się dobrym pomysłem. Przynajmniej wiem, że dopóki będę chciał, moje wysiłki nie zmienią planów i nie wyparują :smiley:

Co do ceneo to miałem kilka sytuacji gdy blokowali mi konto bo twierdzili, że ruch jest nienaturalny a był naturalny, tylko, że ceneo płaci za to jak klient przejdzie na stronę sklepu i tyle a potem klient nic nie kupuje i sklep się denerwuje, że nie ma zysku z takiej reklamy, w takim momencie ceneo cie blokuje i koniec zarabiania :)… Ze skąpcem lepiej to wygląda, adsense już dawno nie używam, aby dobrze na nim zarabiać musisz mieć z 10 tys uu dziennie :), programy partnerskie lepiej płaca ale moga cie zablokować i koniec kariery, wszędzie trudności jak widzisz…

Co do twojego pisania w gamedev to dalej bym próbował coś z tym robić, napisz coś krótkiego, nowelę na której kanwie można zrobić grę, potem wrzuć na forum i zobaczymy jaki jest odzew. Sapkowski napisał, odzew był :)…