Studia! Tylko jakie?

Chcę wejść w branże gamedevu, a ostatnio przeglądałem studia związane z tym kierunkiem. W domu trochę trudno z motywacją do działania i zawsze są inne rzeczy do roboty. Myślałem nad studiami jako coś, co może nie zrobi ze mnie człowieka od wszystkiego, ale przynajmniej ułatwi zdobywanie wiedzy i umiejętności. Czy warto w ogóle pchać się na studia, a jeśli tak, to jakie są najlepsze według was? Mieszkam w Szczecinie, to i znalazłem taki kierunek na ZPSB, lecz nie bardzo wiem jak tam jest. A może gdzieś indziej?

Zależy jaka rola by Ciebie interesowała w zespole. Jeśli jesteś w stanie teraz się konkretnie określić to jako grafik idziesz na studia artystyczne, programista - najlepiej politechnikę, trudniej z designem. Na Twoim miejscu poszedłbym pewnie na ten ZPSB.

Uprzedzam jednak, że tej branży szkoła nie liczy się tak jak zdobyte doświadczenie, więc samodzielna praca i nauka. Dlatego najlepiej, jeśli zabierzesz się za tutoriale i zaczniesz tworzyć po prostu gry. Polecam też brać udział w gamejamach, możesz rozejrzeć się czy nie ma u Was przy jakiejś innej nawet uczelni koła studentów związanych z gamedevem.

Chciałem pójść na jakieś studia które przynajmniej trochę przygotują mnie do tworzenia gier, tzn. trochę programowania, trochę grafiki, dzwięku itd. Oczywiście, tak jak mówiłeś liczą się umiejętności, a mniej ukończone studia. Chodzi mi bardziej o to, żeby przynajmniej trochę się dowiedzieć, móc już zrobić jakąś gierkę.
Ale coraz bardziej myślę żeby zająć się czymś konkretnie, np. tylko grafika na studiach, a reszta w domu. To chyba byłoby lepsze wyjście niż zabieranie się do wszystkiego po trochę.
Co o tym myślicie? Lepiej pchać się na studia w kierunku “tworzenie gier”, czy raczej szukać czegoś konkretniejszego, np. ta grafika?

Programujesz? Nie? A próbowałeś? To samo z grafiką - masz jakieś zdolności?
Wszystkiego można się nauczyć, ale najlepiej iść w jeden konkretny kierunek, taki, w którym czujesz się najlepiej i do którego masz predyspozycje.
Nie wiem czego cię nauczą na takich gamedevowych studiach, ale jeśli sam nie znajdziesz w sobie motywacji, to skończysz jako przeciętniak z ‘papierkiem’ ukończenia studiów. Poza tym robienie gier to przecież przyjemność. To jak to z tą motywacją?

Do tego to ci wystarczą kursy Unity + jakaś książka o podstawach c#. I radził bym ci jak najszybciej się tymi kursami zainteresować, bo jeszcze może się okazać, że np samo programowanie w ogóle ci nie idzie, a na takich studiach na pewno będziesz programował. Chodzi o to, żebyś nie wpakował się w coś co ci kompletnie nie leży.

Bawiłem się trochę programowaniem jak i grafiką, lecz tylko trochę. Masz rację, muszę odnaleźć w sobię tę motywację. Podchodziłem do tego trochę w ten sposób, że ani programowanie, ani grafika nie były dla mnie w żaden sposób jakoś odpychające. Po prostu pcham się w to, bo mnie to interesuję ale nie potrafie przynajmniej na razie odpowiedzieć sobie w co bym dalej chciał iść. Liczyłem że gdy pójde na studia w jakimś danym kierunku to siłą rzeczy zacznę to robić i będzie mi to sprawiało przyjemność oraz znajdę motywację, jeśli wcześniej żadne z tych rzeczy nie było dla mnie jakoś nużące.
To chyba trochę jak granie w piłkę nożną i siatkówkę. Żadne z tych rzeczy nie sprawia problemów i jest dość ciekawe i interesujące, więc potem idąc np. na siatkówkę nie będę żałował że nie poszedłem na piłkę, bo ta siatkówka jest tak samo interesująca.

Wie ktoś może jak wypada WSEI w Krakowie?
Mam zamiar tam zacząć studiować w tym roku, głównie aby zdobyć jakieś znajomosci do wyjazdów na game jamy, ale także się czegoś nauczyć.
Ogólnie już jestem trochę ogarnięty w temacie widziałem prawie wszystkie odcinki Przegranych i wiem na czym skupić uwagę i czego się uczyć.