Stworzenie pierwszej prostej gry

Aktualnie przebywam na wymianie erasmus no i sie nudze w wolnym czasie a mam go troche. Chcialbym sprobowac samemu stworzyc prosta gre. Niestety moj laptop nie nalezy do najmocniejszych - 2 gb ramu; 2.4 ghz dual core, intel hd graphics;p

Co byscie poradzili w tej sytuacji? Jakich narzedzi niewymagajacych ekstra kompa moglbym uzyc i zrobic cos wlasnego?

PS.Sorki za brak polskich znakow, siedze w bibliotece w uk :slight_smile:

To zale偶y w jakim stopniu potrafisz programowa膰.

Je偶eli zaczynasz (co cz臋sto wi膮偶e si臋 z c++) to mo偶esz np. w SFMLu sobie napisa膰 prost膮 gierk臋.

W przypadku kiedy nie masz 偶adnego opanowanego j臋zyka a chcesz mie膰 niski pr贸g wej艣cia to z pomoc膮 przychodzi nam Unity/Unreal, kt贸re maj膮 du偶o gotowych paczek, kontroler贸w ruchu i za pomoc膮 tego m贸g艂by艣 stworzy膰 gr臋.

Powodzenia! :slight_smile:

nie znam zadnego jezyka ;( P贸jdzie mi Unity/Unreal? Chciabym wlasnie zaczac zabawe z jakims jezykiem przez tworzenie gry, z drugiej strony na poczatek dobrze byloby sie zabrac za cos prostszego zeby sie nie zniechecic.

My艣l臋, 偶e z Unity da rad臋.
Z Unreal mo偶e by膰 problem.

Natomiast je艣li m贸wimy o j臋zyku to ja bym zacz膮艂 od C++ i tam tworzy膰 pierwsze, proste gry.

Tu masz tutka do 鈥減rzepisania鈥 Cave Story w C++ z u偶yciem SDL. Bardzo sympatyczne video.
https://www.reddit.com/r/learnprogramming/comments/3x7sqb/learn_to_make_a_2d_game_in_c/