Szukam jakiegos poradnika do robienia gier darmowego?

Witam

Patrzalem jakies ksiazki i poradniki do robienia gier w javie ale raz ze kosztuja a dwa ze chyba juz sie tak nie robi?

Na youtube tez widzialem jakies ale malo.

Najbardziej mnie interesuja silniki gier typu libgdx, crytek engine i game maker. ktory wybrac?

Jakby ktos mial jakis poradnik na czasie (te stare czesto nie dzialaja w jakims punkcie) tekstowy (nie wiem jak mozna sie z YT uczyc i ciagle zatrzymywac filmik i powtarzac ponim ;p chyba jak sie ma 2 monitory to ewentualnie) to bardzo bym prosil!

Najwięcej materiałów znajdziesz dla Unity, linki znajdziesz bezpośrednio na stronach Unity.

libgdx to biblioteka javy a nie silnik gier ;p
nie crytek engine tylko cryengine i jest taki sobie. nie jest zly alesa lepsze i lepiej udokumentowane

Gamemaker to jeden z lepszych i latwiejszych silnikow do prostych gier2d i tylko to.

polecam Unity a uczyc sie jak napisal poprzedni mozna stad: Unity, jesli znasz angielski. Mozesz tez zainstalowac chrome i tlumaczem jechac ale to bez sensu troche. Mam kilka poradnikow w ulu ale sa po angielsku, ten np jest dobry jesli szukasz wersji tekstowej.

Na stronie silnika Godot jest prosta dokumentacja i poradniki napisane w języku Polskim. Może to ci się przyda.
https://docs.godotengine.org/pl/latest/getting_started/step_by_step/index.html

http://zetcode.com/tutorials/javagamestutorial/

https://www.youtube.com/results?search_query=game+in+java

Ja myślę że najlepiej zacząć działać w Unity ponieważ dużo poradników jest na YT oraz na ich własnej stronie ale to jest tylko moje zdanie. Sam za bardzo nie ogarniam Unity ale z poradnikami na YT jakoś to idzie. Jak byś chciał spróbować Unity to polecam Ci kanały takie jak : Brackeys, Jonas Tyroller, Blackthornprod i Sykoo

Tworzenie gier z DirectX: ( własny Framework )

Tworzenie… dosłownie wszystkiego fizyka, grafika również 3D wszystko na Konsoli jednak przetłumaczenie tego na pixele to dziecinada, jeden z najlepszych kanałów:

Od dawana nie aktualizowany kanał jednak sporo na nim dalej można znaleźć:

Osobiście obserwuje wszystkie 3 kanały,
Ben już od kilku lat niczego nie dodaje jednak można znaleźć tam dalej dużo pomocnych filmów, Chilli skończył już jedną serię poradników a teraz zaczyna od nowa w “lepszym stylu” jednak moim zdaniem najlepszym wyborem jest OneLoneCoder ( OLC ) czyli Javidx9.

Javidx9 posiada najlepszy moim zdaniem kanał na YouTube poświęcony programowaniu, byłem jednym z jego pierwszych subów :)…

Zresztą to na YouTube zawsze wpisuję 3 frazy pokoleii

• C++ poradnik
  • C++ tutorial
  • C++ kurs

a następnie dodaje filtr wyszukiwania na ostatni tydzień i tak co tydzień więc nic mi nie umknie :)…

Kiedyś z POLSKIEGO bo trzy kanały powyżej są anglojęzyczne to poleciłbym Maszynę Liczącą na YouTube… jednak z nim to jest tak że niby mówi że mu się chce a filmu nowego nie ma od ponad pół roku…

Nie mniej jednak na “Maszyna Licząca” na YouTube znajdziesz wciąż kilka filmów lecz ponieważ kanał nie został dokończony to niczego się nie nauczysz sensownego.