Szukam ludzi do tworzenia gry

Witam, jestem Mateusz mam 19 lat i poszukuję kilku ludzi do stworzenia grupki gdzie będziemy robić proste gry. Sam posiadam już kilka mini gierek stworzonych min. w Unity 3D. Wymagania raczej nie są jakieś wyrobione głównie liczą się chęci i trochę wolnego czasu. Każdego chętnego proszę pisać komentarz a na pewno odpowiem.

Skoro powiadasz już jakiś dorobek pochwal się nim. Na pewno pomoże to w ewentualnym kompletowaniu ekipy. Warto też by było opisać swoją funkcję jak i umiejętności.

Mogę się dołączyć, ale muszę nauczyć się Unity :slight_smile: Pisałem gry, ale na SFMLu.

Jestem zainteresowany, świeży inżynier, pisałem już jakieś gierki w unity i monogame choć najchętniej spróbowałbym czegoś w c++

Wstępnie jestem zainteresowana, jednak bardziej od strony graficznej :smiley:

Takie szukanie nie ma IMO żadnego sensu. Znajdziesz paru pasjonatów, na początku będzie pięknie, a na końcu tak jak w The Walking Dead - każdy odejdzie i z projektu nic nie będzie :smiley:. Nie to, żebym zniechęcał, ale zamiast szukać grupki osób, to zajmij się wymyśleniem typu gry, a potem szukania ludzi pod to, inaczej każdy będzie przedstawiał własną wizję gry i ostatecznie nic z tego nie skminicie, wiadomo, że trzeba przekonać się o tym na własnej skórze, jak próbuje się to pierwszy raz i liczy się na łud szczęścia, no ale…

Hej, jeśli nadal aktualne to chętnie pomogę przy tworzeniu projektu w Unity , sam coś tam działań hobbystycznie więc mogę się trochę przydać :grinning:

chętnie się zgłoszę do pisania kodu

Ja się mogę dorzucić od strony grafiki 3d.

Chyba już nie aktualnie :confused:

Ach ten młodzieńczy słomiany zapał :smiley:

Niestety, ale tak bywa. Poza tym autor tematu nie zdążył się jeszcze wypowiedzieć, minął raptem tydzień, ale samo zgłaszanie się do “ludzie? tworzymy grę? jaką?” nie ma sensu. On jako autor i w pewnym sensie pomysłodawca powinien mieć chociaż zarys tego co chciałby zrobić, realny plan na to, nic ponad miary swoje i resztę zespołu - lub osób, które poszukuje (z założenia są to osoby uczące się, a nie profesjonaliści, choć i oni czasem angażują się w takie projekty - dla odskoczni).

Obserwuje to forum od pewnego czasu i zdążyłam zauważyć już tą smutną zależność. Niestety jednak za równo tego typu ogłoszenia jak i z opisem pomysłu często szybko tu gasną. Grami pasjonują się głownie ludzie bardzo młodzi i niedoświadczeni zawodowo stąd tak mało ukończonych projektów (zresztą nawet mało zaczętych :slight_smile: ).

Dla mnie to trochę dziwne zbierać ekipę w takim miejscu do tworzenia czegoś zupełnie od nowa. Bez prototypu czy pomysłu. Często jest tak, że w niezgranym zespole pracuje się znacznie wolniej niż samemu. Brak wizji nie pomaga w zgraniu zespołu.

@Nesh, też się zacząłem interesować grami jak byłem młody. I to bardzo dobrze. Fajna, kształcąca zabawa. Popieram jak najbardziej tego typu aktywności :slight_smile: Później porzuciłem to na jakiś czas i wróciłem z nabytym doświadczeniem do tego hobby jako odskoczni. Teraz czasy się bardzo zmieniły. Jest znacznie mniej ludzi i pasji. I starszych, którzy już mają swoje rodziny i młodszych, a tu nie wiem akurat czemu.

jestem chętny jako grafik3d

Uważam to za fajny pomysł też szukam ludzi do stworzenia gry ale zbytnio nic nie umiem ale jestem dobrym analitykiem i mam super reserch oraz dobre pomysły mogę podsunąć wam prawie wszystko pod nos śledzę też to w co ludzie lubią grać i sam w niektóre z nich gram wiem dzięki temu co ludzi denerwuje a co im się podoba

Gdybyś jeszcze tylko interpunkcję ogarniał to było by super :slight_smile:

Cześć,

Jestem projektantem UX / UI, na codzień pracuję w korpo właśnie jako projektant. Rok temu skończyńczyłem ASP (wydział projektowy). Chciałbym się zająć projektowaniem interfejsów i szeroko rozumianych doświadczeń gracza. Przez 4 lata zajmowałem się też tradycyjną rzeźbą, więc mógłbym się też nauczyć robienia assetów.