Szukam osób do stworzenia ekipy

Na początek poszukuje programisty i grafika do stworzenia zespołu tworzącego gry (lub i czegoś innego jeśli się nawinie a będzie w granicach naszych umiejętności). Doświadczenie nie wymagane, sam się dopiero uczę. Oczekuję jedynie trochę wolnego czasu do poświęcenia na wspólny projekt oraz znajomości podstaw C++/C# lub tworzenia grafiki. Dotychczas stworzyłem trzy małe gierki w c++ przy użyciu SFML.Link A aktualnie zabieram się za naukę Unity. Gdyby udało się zebrać ekipę osób o bardzo zbliżonych celach chciałbym przerodzić to później w firmę, lub przynajmniej wspólne zdobywanie doświadczenia bo w grupie zawsze idzie to szybciej i przyjemniej niż w pojedynkę. Jestem otwarty na wszelkiego rodzaju pomysły i sugestie.

Najpierw zacznij projekt samemu, im więcej będziesz miał do pokazania tym lepszych ludzi ściągniesz.
Jeśli dopiero zabierasz się za naukę Unity to pierwszy sensowny projekt nie powstanie szybko - na pewno okaże się, że grafik będzie się nudził i w pewnym momencie kontakt z nim się urwie.
Na tym etapie nawet nie wygłupiaj się opowieściami o firmie.

Piszę to dlatego, że widziałem już wiele ‘zespołów’ tworzonych przez ludzi, którzy nic nie umieli, a którzy chcięli zdobywać świat idąc na ilość a nie na jakość.

Samemu próbowałem lecz dotychczas sprowadzało się to do tego że ciężko było mi się zabrać za cokolwiek a jednak w grupie wszyscy się wzajemnie motywują.

Tego nikt nie wie. W dzisiejszych czasach często te proste gry ale z oryginalnym pomysłem zdobywają medale.
Z grafikiem mógłby się urwać kontakt lub i nie. Jeśli wspólnie wpadlibyśmy na pomysł gry typu point&click, to grafik długo by nie musiał czekać tym bardziej gdyby był niedoświadczony.

Odnośnie firmy napisałem by zaznaczyć że myślę o tym długo falowo z nastawieniem na niekończący się rozwój a nie jako czyste hobby po pracy dla relaksu, choć nie wykluczam całkowicie takiej formy.

Teoretycznie każdy zespół powinien się składać z ludzi chcących podbijać świat bez względu na umiejętności, lecz nie wiem co zasugerowało Ci, że mogę być z tych co chcą pójść na ilość zapominając o jakości.

To zależy od grupy. Z drugiej strony mozesz trafić na kogoś kto cie zdemotywuje albo rozwali grupę. Skill determinuje pozycje w grupie, umiesz najwięcej = jestes alfą. Znam przypadki, gdy ktos zmontował grupę, był jednym z najsłabszych po czym grupa się podzieliła i ci lepsi olali resztę i zaczęli własny projekt. Demotywujące enough?

Tak, sa to pojedyncze przypadki, każdy w ten sposób sie pociesza.

Nie mniej jednak brzmi to zabawnie. Przynajmniej dla mnie. Ale ja jestem pro kozak i mam narąbane w głowie z tego powou.

A w praktyce noobów nie ma co za soba ciągnąć, jak chcesz podbijać świat to montujesz druzynę zdobywców a nie marzycieli.

Po prostu podobieństwo do wielu innych teamów zakładanych w ten sposób.

Moja rada: najpierw zdobywaj skilla, potem ludzi a świat zostaw na koniec.