Szukam osoby która zechce pomoc w "Przekładaniu myśli na kod"

Witam.

Mam na imię Mateusz, jako 22 letni użytkownik komputera mam około 18 lat doświadczenia grania w róznego typu gry MMORPG , RPG , aRPG oraz Hack & Slash. Moim marzeniem jest mięć własną gre MMORPG ( Pewnie się nigdy nie spełni). Myślę że powoli się zacznę uczyć programować elementy z czego się składa RPG.
Szukam osoby która pomogła by mi nauczyć się języka unity lub innego popularnego w celu pisania skryptów czy jak to się mówi na przykład : Crafting że np. Umieć tworzyć liste przedmiotów i dodawać nowe przedmioty a potem tworzyć z nich inne przedmioty. Np. A + B = C tylko problem polega na tym że chciałbym sie nauczyć to rozbudowywać i zeby dało się to jakoś debudować aby to pokazać graficznie.

Nie wiem jak to dokładnie mam wytłumaczyć, podam że nie mam zielonego pojęcia o programowaniu, małe ale to naprawde początki w HTML i CSS. Jeśli będzie potrzeba za lekcje mogę zapłacić .

Jeśli masz umiejetności programowania gier a nie masz pomysłu to możemy się połączyć.

Najlepiej pogadałbym na Discord Ewentualnie Facebook o co dokładnie mi chodzi.

Dawno mnie tu nie było, a widzę jeden z moich ulubionych tematów. Dodatkowo triggeruje mnie ta wzmianka o mmorpg :slight_smile:

Moim marzeniem jest mięć własną gre MMORPG ( Pewnie się nigdy nie spełni)

Może sie spełnić, wystarczy, że zbierzesz team doświadczonych programistów, jakieś fundusze i poświęcisz na to kilka lat…

łopata do głowy nikt ci wiedzy wkładał nie bedzie. Czemu nie zaczniesz od darmowych kursów unity albo czegoś w promocji na udemy?

Powyższe można zrobić na co najmniej kilka sposobów i zalezy to w dużym stopniu od samej gry.

czyli nie chcesz programować, tylko designować?

Tak samo jak 99% tych, którzy przychodzą tu z głową pełną pomysłów i aż kipiąc z zapału.

Sorry, to tak nie działa. Jeśli chcesz np takiego mnie to mozemy się umowić na konkretne stawki, jakieś kilkanaście tyś miesięcznie. A zrobienie gry to nie jest kwestia miesiąca, tak btw…
Jesli jednak znajdziesz jakiegoś zielonego zapaleńca to najprawdopodobniej pobawicie się razem w robienie gry parę(naście) wieczorów a potem sie to rozleci. Najprawdopodobniej z powodu braku skilla, braku wzajemnego zrozumienia lub zbyt wysokich oczekiwań dowolnej ze stron.

Nie ma sensu… jak juz pisałem, idź się uczyć. Jeśli bedziesz miał jakieś sensowne umiejętności - czy to programistyczne, czy designerskie to może jakiś działający team cie przygarnie. Jesli nie masz zamiaru się uczyć to zmień zainteresowania i marzenia.

Ja nie pisałem ze chce tworzyć gre, napisałem z prośbą o pomoc czy ktoś mnie morze nauczyć tworzyć jakby recept i systemy craftingu. Zrobi mi konstrukcje a potem wyjaśni i pokaże jak dodawac powiedzmy nowe recepty czy tam przedmioty które sa wymaganie to tworzenia czegoś innego. Na ten czas potrzebuje tylko.

Ja nie chce budować gry - powtarzam - NIE CHCE BUDOWAC GRY
Chciałbym jedynie nauczyć się tworzyć tą częśc z elementów rpg aby przelożyć moje wyzje np. schematy craftu itp jak to ma wyglądać że tak powiem pomysł na pokazanie.

Mogę zapłacić za pomoc.

Recepty możesz sobie pisać nawet w notatniku. Wymyśl sobie sposób zapisu składników i wynikowego przedmiotu i masz receptę.
Potem to się jakoś przeczyta, parsowanie tekstu to nie jest jakaś wielce skomplikowana rzecz.
Edytor tekstu to najprostsze narzędzie i najbardziej uniwersalne.

Chyba, że potrzebujesz dedykowanego narzędzia, z interface graficznym, to w takim wypadku musiał byś określić z czego taki tool ma czytać i do czego zapisywać stworzone przez ciebie recepty - czy to ma być baza danych, plik tekstowy (jaki format? JSON? XML? YAML?)

Naukę kodzenia polecam, ale nie zaczyna sie od RPGów ani MMO tylko od podstaw i prostych rzeczy.
Możesz potem zrobić sobie np ten edytorek do krafcenia jak napisano wyżej.
Jakiś prosty format tekstowy jak właśnie YAML albo JSON + edytor do tego w Unity.

Do zabawy można też jakiegoś RPG makera. Tam masz na start w miarę prosty silnik RPGa i możesz na nim robić sobie content. Nawet jakieś proste skrypty są więc można trochę bardziej pokombinować.

Nie ma żadnego standardowego crafting systemu od zera żeby Cie ktoś nauiczył - trzeba sobie jakiś naklepać według potrzeb.

Nikt Cie nie nauczy programować przez discorda, od zera to już zupełnie… poszukaj kursów online i sie poucz. Poprzerabiaj tutoriale, spróbuj zrozumieć co tam jest. Nawet płacąc to cię nikt realistycznie nie nauczy. Może jakieś kursy są płatne ale nie znam się. Jest też masa darmowych materiałów. Zwłaszcza po angielsku. Trzeba się przez takie przebijać i dopytywać co jakiś czas o różne rzeczy.

… polecam swietny kurs https://youtu.be/k2IydkL3EOs nauczysz się szybko HTMLa, w którym to bez problemu zrobisz MMORPG