Szukam programisty do współpracy nad mroczną platformówką w Unity

Witam,od kilku miesięcy zastanawiałem się nad zrobieniem gry inspirowanej takimi tytułami jak “Limbo”,“Inside” czy “Little Nightmares”.Aż w końcu postanowiłem zacząć wkroczyć ten pomysł do życia.
Wiec zacznę pisać jak ją nie więcej widzę:

-Fabuła:tak jak w powyżej wymienionych tytułach,będziemy wcielać się w dziecko (chłopca) który chce odnaleźć swoich rodziców w świecie którym większość ludzkość wyginęła,a ci którzy przetrwali zamieszkują małe kolonie.Zostało to spowodowane nie znanej (dla gracza) ewolucji insektów,przez którą urosły do wielkich rozmiarów,siejąc panikę w śród ludzi.

-Gameplay: gra nie będzie jakoś odbiegać od standardów gier których się inspiruję (na pewno nie będzie w grze dialogów ani mówienia prosto w twarz o co tu chodzi).Gra generalnie będzie platformówka 2D z użyciem grafiki 3D (coś jak w grze “Inside”) z zagadkami logicznymi,i to właśnie zagadki logiczne będą głównym daniem jak chodzi o gameplay.W zagadkach będzie dla mnie ważne to by niebyły powtarzalne,a żeby były zróżnicowane.A jak o zróżnicowani mowa, w grze będzie 8 rozdziałów i każdy będzie miał własny klimat i lokację np:mrowisko,wielki ul pszczół,itd.

-Grafika:co do grafiki będzie on minimalistyczna,szara,ale mająca swój urok.

-Muzyka:rzadko będzie się pojawiać,ale jak już się pojawi to albo będzie spokojna i lepko mroczna,albo głośna i będzie sprawiała poczucie że postać jest w niebezpieczeństwie (będzie on się pojawiać w różnych scenach np pościgu albo jak kamera będzie skazywać na jakiś ładny widoczek)

Teraz chce pogadać o tym kogo dokładnie potrzebuje i jak to będzie wyglądać z zarobkiem no i kiedy projekt dostanie zielone światło do zaczęcia pracy.Więc potrzebuję programistę,grafika 3D i 2D. Generalnie programista jest mi głównie potrzebny no do pomocy nad programowanie,bo jestem taki średni jak chodzi o programowanie,a grafika 3D i 2D no… to już dla mnie kompletnie czarna magia więc potrzebuje kogoś kto jest w tym jakoś doświadczony.Przechodząc teraz do zarobku,zapewnia każdego kto w jakiś sposób będzie brał udział w projekcie,będzie zarabiał na sprzedaży już skończonej gry (oczywiście pieniądze zostaną podzielone tak by było sprawiedliwie).Prace nad grą zaczną się tak od 15 maja w Piątki-Niedziele od godzina 19:00 do 22:30.Jak chodzi o komunikacją zemną,to na razie proszę o skontaktowanie się zemną no moim Gmailu papajrusdeszkielet@gmail.com póżniej najwyżej przejdzie się na Discorda.Dziękuje i będzie mi miło jak zostawicie jakąś swoją opinie na temat mojego pomysłu,nawet negatywne.Pozdrawiam.

Czyli w skrócie

Sztywne godziny pracy
Ty dajesz tylko pomysł, a sam nic nie umiesz
Ale zyskiem dzielimy się równo

Hmmm…

Nie no,umiem coś tam programować no ale mistrzem nie jestem,dla tego szukam dobrego programisty
do wsparcia,za to grafika 2D i 3D (w sumie,nie wiem czemu ci to piszę,przecież masz tam na czarno na białym napisane XD)

Bardziej chodziło mi o to, żebyś lepiej wyjaśnił innym dlaczego ktoś miałby chcieć akurat z tobą współpracować, zamiast zrobić wszystko samemu

Bo jeśli jedyne co jesteś w stanie wnieść to pomysł “takie jak to, ale inne”
+ogarniasz jedynie podstawy programowania
to zbyt dużej wartości to tutaj nie ma

No dobra,ja się słucham krytyki,więc pierw pouczę się nad programowaniem i potem poszukam ekipy do współpracy (no i oczywiście przedstawię jakieś nagranie z prototypem gry).

Gameplay: Chyba najtrudniejsza sprawa bo od poziomu zagadek będzie zależał sukces gry.
Grafika: Limbo fajnie wyglądało, jak zrobisz równie dobrze ułożony styl graficzny to może się udać.
Muzyka: Jestem takiego samego zdania, muzyka w szczególnych momentach a poza nią odgłosy świata, wiatr, szepty, zwierzęta itp.
Pracownicy: Ja uważam, że grafik 3D pociągnie także elementy 2D bo będą one tutaj znikome, głównie UI, więc on sobie z tym poradzi. Szukaj grafika 3D, 2D nie jest Ci potrzebny ale jak znajdziesz kogoś to okej.
Na jakim silniku będziesz to robił?
Jaka platforma?
Pozostaje mi życzyć Ci sukcesu :).

No będę to robił na silniku Unity,tak jak jest w tytule tematu :stuck_out_tongue:.
A platforma to najpewniej Steam.
Dzięki za miłe słowa,Pozdrawiam :slight_smile:.