Szukam zespołu do stworzenia portalu roleplay'owego!

Witam wszystkich serdecznie i zabieram się za tłumaczenie tego enigmatycznego nagłówka.

W Polsce jest niewiele miejsc, gdzie fani roleplay’u (a więc sesji RP i RPG) mogą się zebrać i wspólnie pograć. Zetknąłem się z dużą ilością for i portali przeznaczonych do tylko tego jednego celu lub przynajmniej po części udostępniających możliwość tego typu gier. Nie chcę jednak wymieniać tutaj nazw, bo nie byłoby to zbyt miłe. Cokolwiek by jednak nie powiedzieć, obecnym gigantem w polskim internecie są Kroniki Fallathanu.

Wymieniona powyżej strona ma największą bazę użytkowników, jednak zdecydowanie nie jest to zasługa ciekawych mechanik, nowoczesnego interfejsu czy świetnego marketingu. Ludzie są tam głównie dlatego, że Fallathan pozwala na dużą swobodę w tworzeniu postaci i samą rozgrywkę. Jeśli nie chcesz bawić się w ich świecie, dalej możesz bawić się z innymi.

Chciałbym stworzyć miejsce podobne, ale udoskonalone. Poprawnie działające, ładne, czytelniejsze, będące domem dla wszystkich tych, którzy sesje rp lubią i chcą się w nie bawić jak najwygodniej. Jestem mocny w warstwie tekstowej, a to podstawa podobnej produkcji. Poza tym znam się nieco na designie; przeanalizowałem wszystkie dotychczas znalezione przeze mnie przestrzenie do rozgrywania sesji rp i wiem, na czym poległy.

Potrzebuję przede wszystkim dobrego programisty, który byłby w stanie stworzyć cały portal. Myślę, że dobry grafik także byłby potrzebny. Może nawet ktoś od muzyki, gdyby chcieć wprowadzić warstwę dźwiękową strony (utwory zmieniałyby się wedle klimatu w grze, a ten ustalałaby osoba pisząca odpis?).

I co więcej, choć z natury uwielbiam kreatywną pracę i chętnie podejmuję się różnych, małych projektów, to samo utrzymanie strony internetowej kosztuje, a ze mnie tylko student i chciałbym zarabiać na tym, na czym się znam. Na pewnym etapie prac trzeba będzie wystartować z Patronitem. Wydaje mi się, że gdyby zapewnić grze ciągłe wsparcie, dobrze poprowadzić social media i wykonać kawał uczciwej pracy, mogłaby to być rzecz generująca jakiś dochód.

Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt w tym temacie bądź na maila: adris@onet.eu

Pozdrawiam
Adrian Pezda

Utrzymanie strony internetowej to koszt 200 zł rocznie…
Nie spodziewaj się 500.000 wejść co miesiąc po tygodniu czy nawet roku…

Jeśli w ogóle to by wystartowało…

“rzecz generująca jakiś dochód” - przez to rozumiesz kilka złotych na miesiąc?..

Tak tylko z ciekawości piszę… jeśli kiedykolwiek ci się uda coś zrobić
to daj znać popatrzę sobie i może przyciągnę kilka osób…

Ale tak jak mówię moim zdaniem to strata czasu…

Hej
Projekt brzmi ciekawie, bardzo chętnie posłuchałbym trochę więcej na ten temat, to znaczy na czym to teraz stoi. Mam trochę doświadczenia jeśli chodzi o web development, więc może bym coś pomógł :wink: Mój mail: stazarycki@gmail.com