Team Zero - Szukamy ludzi do ekipy!

Hej!

Poszukuję osób chętnych do wspólnego tworzenia gier! A więc myślę, że wpadłem na dobre forum :slight_smile:

Nasza grupa dopiero powstaje, więc każdy jest nam potrzebny (no, może poza testerami, póki co obejdzie się bez nich).

Od razu informuję, że nie szukam ludzi z wieloletnim doświadczeniem, robiących gierek w CD Projectach i innych firmach tego typu: poszukuję hobbystów, którzy chcą poświęcić swój czas na doskonalenie swoich umiejętności oraz naukę innych osób podczas wspólnego tworzenia czegoś naprawdę fajnego :slight_smile:

Póki co działamy jako “organizacja” non-profit (jedyne źródło wszelkich dochodów, które ewentualnie mogą się pojawić, to dotacje), jednak jeśli grupa przemieni się w coś większego, to będziemy mogli pomyśleć o bardziej profesjonalnej działalności.

Na razie planujemy pracę nad małymi projektami przy game jamach, żeby wiedzieć, na czym stoimy i żeby trochę zintegrować grupę, jednak jeśli wszystko się uda to mamy zamiar rozpocząć produkcję gry Hack n Slash, będzie to gra podobna do Torchlighta.

Jeśli sądzisz, że jesteś odpowiednią osobą, to zgłoś się pod tym linkiem:
http://teamzero.cba.pl
Nie wydaje ci się, żebyś mógł się do czegoś nadać? Spróbuj! Czasem sami nie wiemy, do czego jesteśmy zdolni :slight_smile:

Poszukujemy głównie:
-Grafików 2D
-Grafików 3D
Jednak każda dodatkowa para rąk będzie pomocna :slight_smile:

Sam w grupie pełnię rolę Game Producera, Game Designera, Level Designera, a także osoby, która dorabia szczególiki, jeśli inne osoby nie mają na nie czasu.

Serdecznie pozdrawiam,
Haruto

Standardowo: Czym się szacowny koliga zajmuje?

Dodatkowo: zapoznaj się z tym NormalStudio poszukuje szanownej ekipy :))
oraz kilkoma innymi podobnymi tematami na forum :smiley:

Ja sam zajmuję zajmuję rolę Game Producera / Designera, motywować drużynę i “zarządzać czasem i zadaniami”, jednak jeśli będzie trzeba zrobić jakieś pierdółki, na które nie będzie czasu, to sam się tym będę zajmował :slight_smile:

Widziałem wiele takich tematów, jednak raczej niewiele ekip tego typu potrzebuje ludzi od Managementu lub Game Designu, więc postanowiłem zdziałać coś swoimi siłami.

Ano właśnie! :smiley:
Zazwyczaj “team” (czyt. koleś) szukający ludzi do ekipy zamierza zajmować się managementem :v
Prosiłem o zapoznanie się z tematem, gdyż nie jesteś pierwszą osobą, która chciałaby zajmować się managementem swojego własnego teamu. :smiley:

Co innego gdybyś miał jakiś pomysł na grę. Bardziej lub mniej przemyślany, ale jednak pomysł. Czymś jednak trzeba zainteresować potencjalnych członków teamu.

Poza tym użyłeś liczby mnogiej w tytule tematu, co wskazuje, że nie jesteś sam w tym teamie. Więc kto jest poza tobą? Grafik? Programista? Czy może junior game designer? Plus, czy to jest twój pierwszy projekt? Czy miałeś kiedyś doświadczenie z game devem?

Proste napisanie “zróbmy grę” to czasami za mało.

Zobacz na ten temat. Co prawda tutaj jest grafik, a nie Game Producer, ale też jest o szukaniu kogoś do robienia gry.

Gość przedstawił co chce zrobić, pokazał wstępne grafiki, gdybym był programistą to bym walił do niego jak głupi.

Pomysł wstępny mam, jednak chcę go skonfrontować z pomysłami innych osób - dlatego go jeszcze nie podaję, bo może się on dosyć drastycznie zmienić.

Użyłem liczby mnogiej, ponieważ mamy już 3 członków (łącznie ze mną), programista i concept artist.
Miałem kilka rzeczy niedokończonych, więc można powiedzieć, iż jest to mój pierwszy projekt, który chcę doprowadzić do końca (a na pewno pierwszy, w którym nie jestem sam).
Moje doświadczenie z Game Devem wygląda tak, że łykałem właściwie wszystkiego po kolei: programowania, modelowania, grafiki, level designu itd, jednak chcę zostać przy czymś trochę bardziej ogólnym, czyli samym game designie.
Temat ten widziałem, jednak w moim przypadku temat typu “Game Designer szuka ekipy” mogłoby mieć mało sensu, bo zazwyczaj jak ktoś zbiera team, to sam ma jakiś pomysł (tak, jak jest to w moim przypadku).

Mam nadzieję, że odpowiedziałem na większość Twoich pytań :slight_smile:

I teraz twój temat ma znacznie więcej sensu, stał się zwyczajnie ciekawszy :smiley:

Rozumiem, że nie chcesz podawać pomysłu na grę. Jednak wciąż pozostaje przy stanowisku, że im więcej informacji o tobie i grze, tym lepiej. Załóżmy, że rozpisałbyś swoją wstępną koncepcję na grę. Jest trochę dziurawa, brak jej szlifów i składa się z wielu ogólników. Ale jest. Myślę, że na pewno znalazł by się ktoś, kogo by ta koncepcja zainteresowała i by się do ciebie z jej powodu odezwał. Może nawet zaczęła by się na jej temat dyskusja tutaj na forum.

Ciężko z radością dołączyć, jeśli ukrywasz swój pomysł na grę w tajemnicy nie przedstawiając nawet bardzo ogólnego zarysu. Tym bardziej że nawet nie napisałeś jaki to ma być gatunek. Ani na jaką platformę. Ani w czym chcecie robić…

Wzbogaciłem posta o dodatkowe informacje, dzięki wszystkim za porady :wink:

Zalecałbym postawić stronę na czymś innym niż cba, poza tym jej wygląd pozostawia wiele do życzenia, skoro strona ma pełnić wizytówkę, to powinna według mnie jakoś wyglądać, tutaj niestety wygląda słabo.

Strona nie powstała w celach reklamy zespołu - służy ona tylko i wyłącznie do rekrutacji członków.
Gdy ekipa będzie już cała złożona, to będziemy pracować nad nową stroną, prawdopodobnie na innym hostingu :slight_smile:

Ja mam robotę, i projekt autorski na karku. Z ciekawości chciał bym się dowiedzieć czegoś więcej. Ale tu niewiadomo do czego na co i gdzie.
Przebić się przez stronę to tragedia

Mówię jeszcze raz: strona jest tylko formularzem aplikacyjnym, nie witryną informacyjną.

Witam,
mam duże doświadczenie jako QA, dodatkowo parę napisanych opowiadań i pracuję nad książką, projektuję grę karciano - planszową. Mogę zbudować świat, napisać dialogi, zaprojektować questy, choć rysuję słabo, nawet narysować szkice, czegoś tam. Jeśli jesteście zainteresowani, zapraszam do kontaktu.

Dzięki za ofertę, jednak na aktualnym etapie nie potrzebujemy do tego osobnej osoby :slight_smile: