Temat już do zamknięcia


#12

Moze najlepszy nie jestem, jednak siedze w unity z 3 lata, robiac modele duzo nie umiem, ale jednak moge zrobic modele typu lozko, lampa itp. Jedyne do czego sie nie nadaje to do muzyki xD


#13

Jeśli tak długo siedzisz w unity to pochwal się portfoliem, bo mi się wydaję że nic nie umiesz :smile: (mogę się mylić)


#14

Mam problem z tym, ze jak robie gry to ich nie dokańczam, bo sa za wielkie. Dlatego szukam ludzi z kim moge pracowac.


#15

Czyli ich nie robisz. Proponuję zacząć od mniejszych gier i zrobić sobie portfolio a nie szukać ludzi na 1 dzień :slight_smile:

Pozdrawiam


#16

A tam :stuck_out_tongue: też się zajmuję wszystkim w swojej grze, a nie wychodzi tak źle. Tylko efektów dźwiękowych jeszcze nie robię sam. Ale na to przyjdzie czas jak kupię większe mieszkanie z miejscem na taki warsztat :stuck_out_tongue:

Co do tematu- na start najfajniej wychodzi duet- programista i grafik. Parę osób o tym wspominało w podobnych wątkach. To się dobrze sprawdza :slight_smile: Jak się przejrzy “gwiazdy” na scenie małych studiów indie to często podobnie wyglądają


#17

Ale nie każdy jest tobą :wink:
Lepiej skupić się na jednej dziedzinie. Zostanie się wtedy profesjonalistą, a nie człowiekiem renesansu.
Chyba że ktoś bardzo lubi samotność i bycie wielozadaniowym :smile:


#18

Glownie skupiam sie na kodowaniu, modelowania sie juz praktycznie nie ucze, tak samo robienie tekstur


#19

To polecam pisanie “jestem programistą (język programowania)”, taki protip :stuck_out_tongue:

Powodzenia w szukaniu grafika i w nauce :slight_smile: Serdecznie pozdrawiam


#20

Autor tematu odebrał ode mnie pliki źródłowe - postać i lokację, po czym usunął konto google. Do chwili wyjaśnienia wygląda to jak wygląda… Czy ktoś jeszcze jest w podobnej sytuacji?


#21

Jeśli pliki źródłowe przedstawiają dla Ciebie jakąś wartość i/lub nie życzysz sobie, aby zostały użyte, jednocześnie jesteś w stanie udowodnić, że jesteś ich autorką to zgłoś sprawę na policję.


#22

Szczerze mówiąc najbardziej interesuje mnie sposób zabezpieczania się przed tego typu oszustami w przyszłości. Dawno temu kiedy zaczynałam pracę jako grafik to również mi się zdarzało i widzę, że każdy początkujący póki nie zacznie zarabiać na swojej pracy w zasadzie jest wystawiony na takie żenujące sytuacje. Chyba że od 2010 roku coś się zmieniło i ktoś respektuje umowy o nieodpłatne przekazanie projektu.

Jeśli chodzi o policję - bardzo chętnie, ale obawiam się straty czasu i “wypożyczenia” mojego komputera w celu udowodnienia autorstwa. Jeśli jest inaczej, chętnie się dowiem, jak takie sprawy wyglądają.


#23

Nie znam się na modelowaniu za bardzo, ale wiem, że chyba istnieje kilka etapów powstawania modeli - mając zapisane takie obiekty przejściowe (np high poly przed przerobieniem do low poly) jesteś w stanie bardzo szybko udowodnić swoje autorstwo. Jeśli dodatkowo korzystasz z jakiegoś systemu kontroli wersji, nawet lokalnie na swoim komputerze, to zarządzanie takimi plikami jest jeszcze prostsze i w każdej chwili jesteś w stanie wydłubać z takiego systemu wersje przejściowe.

Wydaje mi się, że samo poinformowanie o tym, że masz świadomość swoich praw i ze będziesz ich dochodzić odstraszy większość oszustów. W przypadku pracy odpłatnej dopóki nie dostaniesz pieniędzy nie dajesz licencji na użytkowanie. Jeśli jednak udostępniasz swoja pracę jakiemuś małemu zespołowi, który oferuje część przyszłych potencjalnych zysków, to najlepiej w pewnym momencie wszystko spisać w postaci umowy.


#24

Przychodzą mi do głowy tylko umowa i znaki wodne. Ale chyba najlepszym sposobem jest praca z kimś kto już ma jakąś renomę (dobrą). Wygląda na to, że jego historia na tym forum ogranicza się do tego wątku.

Sam nie jestem osobą, która współpracuje z “losowymi ludźmi” z podobnego względu. (Pomijając to, że dobrze mi się pracuje samemu xD)


#25

Niestety początkującemu trudno podjąć współpracę z kimś z renomą.


#26

Pewnie znajdzie się ktoś, kto ma dłuższą historię na forum niż jeden dzień i potrzebuje kogoś do współpracy :slight_smile:

Trochę mnie dziwi, ze w dobie darmowych assetów, ktoś okrada “początkującego”. Tak czy inaczej, godne pożałowania


#27

No tak jakoś wyszło że znalazłem :smiley: Szukam ekipy gra TPS RPG


#28

Autor wątku właśnie się do mnie odezwał i życzy sobie sprostowania z powodu kłopotów z komputerem. Ale 15 dni to nie jest tak mało czasu żeby się nie skontaktować z innego komputera czy nawet telefonu… Do tego chwilowo usunięte konto gmail. Tak więc autor musi się nauczyć współpracy z zespołem, bo nikt na takich warunkach nie zgodzi się z nim pracować.


#29

Nie musisz nic udowadniać - skoro wiesz, że prace są twoje, to sprawa toczy się o brak zapłaty - o nic innego.
Wystarczy więc udowodnić emaile itp.
…a najprostszy sposób ubezpieczenia to wysłanie prostej umowy z prośbą o podpisanie


#30

Sprawa została wyjaśniona, nie mogłem skontaktować się z osobą, która wysłała mi grafiki z powodów problemów ze sprzętem, prawda mogłem skontaktować się inaczej, ale w tamtym momencie była by to ostatnia rzecz o jakiej bym pomyślał. Świetnie się czyta się o tym, że jest się złodziejem, prac nie wykorzystałem w żadnym projekcie, a nawet ich nie pobierałem do siebie na dysk. Więc jedne co sobie zarzucę to po prostu brak kontaktu, to moja wina.
Tak jak było w temacie, zaczynam więc może to coś w rodzaju błędu początkującego, a może po prostu na to nie wpadłem w tamtym momencie, że mogę skontaktować się inaczej z współpracownikiem, nie chciałem aby tak wszystko się potoczyło, jedno wiem na pewno, nie popełnię go już nigdy ponownie.


#31

Sprawa nie została wcale wyjaśniona. Jeśli powiadomienie współpracownika o tym, że się zniknęło po otrzymaniu maila z plikami źródłowymi nie z własnej winy nie jest priorytetem, to nie jest to jeszcze czas na rozpoczynanie jakiejkolwiek współpracy. “Przepraszam” nie powinno również pojawić się na zakończenie, ale na początku zamiast wiadomości do mnie o treści (zwróćcie uwagę na uśmieszek):

Szkoda, że tak szybko mnie oskarżyłaś. Dziękuję za współpracę :slight_smile: Problemy z komputerem okazały się być tak uporczywe że uniemożliwiły mi praktycznie wszystko, nie użyłem tych grafik, nie ukradłem ich, co więcej nawet ich nie pobrałem z poczty.Przykro mi tylko, że już zostałem nazwany złodziejem.Pozdrawiam gorąco i życzę wszystkiego dobrego.

Temat jak najbardziej do zamknięcia.