Tutoriale pod najnowsze wersje Allegro i DevCPP - gdzie znaleźć?

Od ponad godziny męczę się z instalacją nowego Allegro (wydanego pod koniec 2016) pod DevCPP. Mam wszystkie pliki nagłówkowe, liby i binarki, ale gdzie je nie wrzucę, zawsze dostaję błędy, że nie wykrywa ich. Czy jest ktoś w stanie zapodać jakiś AKTUALNY tutorial do Allegro + DevCPP? Ewentualnie prosiłbym o inne rekomendacje. Chodzi mi o dość małą bibliotekę - nie kombajn (czyli jakieś Unity czy UnrealEngine odpadają).

1. SKASUJ DEVA. Naprawdę. To jest IDE stare jak świat, do którego najnowszy update wyszedł w 2015 roku (i to jakimś cudem, bo to IDE jest generalnie martwe, tylko ktoś wpadł na genialny pomysł by to wskrzesić). Prawie żadnego supportu już nie znajdziesz, a IDE samo w sobie jest, za przeproszeniem, chuj warte. Tak wgl zastanawiałem się, czy nie zapytać się, czy piszesz serio, czy trollujesz :V Zainstaluj sobie Code::Blocksa na Linuksie (100 razy lepszy od DevCPP, które zdechło dawno) lub Visual Studio na windowsie, które od wersji 2015 jest w wersji Community (de facto wersja Pro bez CodeLensa i licencyjnie ograniczona do edukacji, freelanserów i małych, kilkuosobowych, studiów) całkowicie darmowe.
  2. Unity to nie kombajn. UE tak, ale nie Unity xD Prawdę mówiąc, jak chcesz zrobić małą gierkę, to lepiej wyjdziesz robiąc to w Unity niż hardcode’ując wszystko w C++ i Allegro (i to pod każdym względem, łącznie z czasowym).

Koniec offtopu. A co do pytania, to nie wiem i na 99,(9)% nikt inny na tym forum też nie wie, bo (tak jak napisałem w pkt. 1) DevC++ to IDE, które po prostu dawno temu zdechło i nikt go już nie używa. I bardzo dobrze, bo to był rak.