Tworzenie autorskiego mini-silnika do gier

Witam. Chciałbym nauczyć się tworzenia gier, tylko nie wiem z czym to się je. Czy moglibyście podać jakiś poradnik do programowania który pomógłby w tym temacie. I wiem, że na początku lepiej by się robiło na jakimś silniku typu CryEngine, Unity3D. Proszę, pomóżcie. Z góry dziękuję :smiley:

trzymaj

Zacznij od tego:

Jeśli nie masz doświadczenia a chcesz szybko i skutecznie nauczyc się tworzenia gier a przy tym nie zniechęcić na zawsze a wręcz przeciwnie nabrać apetytu na coś większego to.

Ja zaczął bym od strony internetowej, czyli robisz sobie grę typu chodzi Rycerz po świecie i napotyka potwory i z nimi walczy, znajduje przedmioty, zwiększa swoją siłe i moc.

Nie kombinuj z sinikami, grafikami, zacznij od prostej gry tekstowej w stylu strony iternetowej, taka gra da Ci ogromne pierwsze doświadczenie pokaże jakie są zasady tworzenia gier, pokaże jakie są problemy z rozwojem postaci z walką postaci .

Robisz sobie widok postaci, przypisujesz jej życie i siłę, przedmioty
Robisz sobie kilka wrogów, przypisujesz im życie siłę, przedmioty.
Robisz sobie kilka lokacji

Pamiętaj zacznij od samej postaci, która będzie poruszać sie po lakacjach, następnie dodaj jej zmęczenie, przedmioty regenerujące zmęczenie.

Aby napisać grę typu wiedźmin zacznij od postaci w tylu czerwony prostokąt.

Nie przejmuj się jak ma wyglądać Twoja postać, nie przejmuj się jak ma postać się nazywać, dla Ciebie najważniejsze jest aby ten czerwony prostokąt mógł zmienić lokację na inną, aby mógł stracić życie jak go zaatakuje silniejszy wróg.

Grę pisze się małymi kroczkami, nie musisz kupować do tego celu komputera za 10k i monitora za 5k bo gra musi być super, komputer i monitor nie piszą gry tylko Ty, jakl się zniechęcisz to na nic Ci super Komp albo super środowiko do pisania gier, ja pierwszą grę napiałem w notatniku i była to gra o której piszę, oczywiście moja była tekstowa bez grafiki :wink: no i do tej pory nie znam się na grafice.

Życzę powodzenia w nauce i pamiętaj z pisaniem gier jest jak z nauką chodzenia, wyobraź sobie że jesteś niemowlakiem i czy od razu uczysz się jeździć samochodem,m mnie najpierw podnosisz główkę, później raczkujesz, zaczynasz chodzić, pyskować rodzicom a w końcu to tobie ktoś zaczyna pyskować, ale takie jest życie. Z grami jest tak samo, najpierw chęć, później pierwszy kod i do przodu, POWODZENIA !!!