Ulubione utwory z gier

Siemanko! Mam nadzieję, że takie tematy są dozwolone (nie znalazłem odpowiedniego działu więc rzucam tutaj).

Jak w temacie - postujemy ulubione utwory z gier. Nie ważne czy to muzyka skomponowana na jej potrzeby, czy licencjonowany kawałek.

I aby nie był tot temat wyłącznie z filmikami do jutuba, niech każdy napisze dlaczego właśnie ta ścieżka.

Gotowi? Ja zaczynam:

Powodów dlaczego właśnie ten utwór jest kilka. Przede wszystkim - doskonale wpasowywał się w klimat filmu akcji z lat 80-tych w który ewidentnie pierwszy MGS celował. Później seria przerzuciła się nieco w taki anime-blockbuster. Innym powodem może być to… Że lubię klimaty industrialowe :stuck_out_tongue:

Cały OST z Xenogears, esencja japońskiej muzyki gier rpg lat 90. Yasunori Mitsuda wyniósł się tutaj na wyżyny swojej twórczości, jedyny który mu dorównuje albo go przebija to Uematsu który robił muzykę do gier z serii Final Fantasy. Jednak wybieram ten OST bo uważam samą grę za najlepszy jrpg w jaki grałem. Mam do niej większy sentyment niż do Final Fantasy VII.

Skoro mowa o RPGach z lat 90tych to od razu na myśl przyszło mi Diablo: https://www.youtube.com/watch?v=fVtMtHxg2x8
Uspokajająca muzyczka słyszana zawsze po wyjściu z lochów :slight_smile:

Final Fantasy VII main theme, klasyka. Tutaj wersja wykonana przez orkiestrę symfoniczną podczas trasy koncertowej. Cały OST z FF 7 jest genialny.

oo nie nie co to to nie:D to lepiej vivaldi - cztery pory roku

Muzyka mojego dzieciństwa:

i późnej młodości:

(mój ulubiony part to 23:29 - 28:05)

Ciekawostka - za soundtrackami do obu gier stoi ten sam człowiek: Alexander Brandon. Słychać zresztą mnóstwo podobieństw.

bardzo podoba mi się piosenka Evanescence z gry Stalker. Bardzo piękna piosenka i piękne wspomnienia o grze.

Diablo II, tak tak… eh:slight_smile:

Z mojej strony:
DOOM

tego się nie zapomina…

Trochę bajkowe ale co tam

Soundtrack z gry, która jako jedyna z nowszych gier sprawiła że poczułem w sobie podczas grania tę dziecięcą emocję podkręcenia podczas eksploracji. Nie wiem jak to wyjaśnić, ale ostatnio rzadko to uczucie czuję, tym bardziej cieszę się że w tak prostej grze udało mi się przez parę dni być dziecięco podkręconym.
Grę też polecam, bardzo ciekawy spellcrafting system :> .

To i ja się dorzucę :slight_smile:

Stare ale chyba wiele osób jeszcze pamięta ten soundtrack a dlaczego mnie się on podoba? Klimatyczny, idealnie wpasowujący się w tło całej gry no i jest na tyle unikalny, że ciężko szukać w podobnym brzmieniu, więc zapada w pamięć na bardzo długo ^^

Mi też mega się podoba :slight_smile:

Frank Klepacki jest jednym z moich ulubionych kompozytorów, moim zdaniem zdecydowana większość kawałków w jego wykonaniu to mistrzostwo :smiley: Brawa dla niego również za jego podejście do muzyki - fanom serii C&C, którzy tworzą samodzielną modyfikację Twisted Insurrection, nagrał nawet dedykowany utwór, a innym moderom również nie robi problemów, jeśli chodzi o wykorzystanie jego twórczości.

Ja bym polecił z Mgs2 sons of liberty a szczególnie jazzowe klimaty jak:

• Can’t Say Goodbye to Yesterday
  • Twilight Sniping

Cały Ost Ridge Racer Type 4:

• Urban fragments
  • Your Vibe
  • Movin in Circles

Inne jazzowe klimaty to w całej serii Persona

U mnie też muzyka z diablo, choć gry nie przeszedłem :wink:
Miłe wspomnienia wywołuje też ścieżka dźwiękowa z herosów.

Z mojej strony:

Dlaczego?

1. Jest ULTRA
  2. Idealnie oddaje klimat :smiley: W sensie, że odpalasz grę i po samym soundtracku już wiesz co sie święci. :v

Deus Ex: Human Revolution Soundtrack
Icarus - Main Theme
handlujcie z tym :sunglasses:

Gothic 3 - Geldern Night Music
to się nawet na gitarze grało!