[Unity][Greenlight] Omnom Necropolis - nasz pierwszy tytuł czeka na zielone światło


#1

Cześć wszystkim!

Z wielką radością wrzucamy naszą pierwszą grę na Steam Greenlight!

Jak wszyscy pewnie wiedzą Greenlight jest wygaszany, a przez to jest to nasza ostatnia szansa żeby dostać się na Steam, dlatego każdy głos jest dla nas na wagę złota :smiley:

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=873430712


Będziemy bardzo, bardzo wdzięczni za każdy głos!
Dzięki!

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=873430712


#2

Nie korzystam ze Steamu więc Ci nie pomogę ale to nie jest tak, że po tym jak wygaszą Greenlight to ma się ułatwić dodawanie gier, gdzieś o tym czytałem, coś tam zapłacisz ale grę dodasz, tak?


#3

Ułatwić, utrudnić… po prostu chodzi o kasę.

Aktualnie na Greenlighcie pojawia się cała masa chłamu, nie dlatego, że ten chłam ma swoich miłośników, ale dlatego, że głosy na ten chłam zostały kupione. Jak to działa? dostajesz ofertę: 100$, 200$, 300$ od jakiegoś admina dużej steamowej grupy, takiej po 100k graczy. Za tą opłatę admin spamuje ogłoszeniami o twojej grze po całej grupie, rozsyła tweety z konta mającego tysiące followerów itp.
Przeglądając wykresy kilku przykładowych z top100 widać czasem wzrost z dnia na dzień o 1000 czy 2000 głosłów - to jest właśnie efekt kupna głosów.

Valve chce po prostu tą kasę dla siebie, bo jak na razie to na Greenlighcie zarabia sobie całkiem spora szara strefa.


#4

Dokładnie tak :wink:

A odpowiadając na pytanie co dalej z Greenlightem to faktycznie jest wygaszany, a w jego miejsce pojawi się Steam Direct. Czyli dokładnie tak jak mówisz: płacisz i od razu wchodzisz.

Problem jest jedynie z kwotą… bo Valve póki co podał widełki od $200 do … $5000