Unity: Jak przypisać GameObject do tablicy?

Generuję sobie mapę na podstawie pliku zawierającego inty, każda cyfra odpowiada innemu kafelkowi.

Chciałbym przypisać wygenerowany obiekt do tablicy aby później móc go usunąć na podstawie pozycji X i Y.
private GameObject[,] Nodes;
GameObject _go;

_go = (GameObject)Instantiate(someNodePrefab, new Vector3(x, 0, y), Quaternion.identity);

// Przy próbie zapisu obiektu do tablicy poniższa linijka powoduje przerwanie pętli rysowania nodów, rysuje się jedynie pierwszy.
Nodes[x,y] = _go.GetComponent();

Nie potrzebował bym tego przypisywania do tablicy gdy działało mi poprawnie OnMouseEnter() ale problem jest tego typu że nie reaguje na wszystkie kafelki.

Nie rozumiem czemu część z kafelków mimo że są wygenerowane jak reszta nie jest widoczna dla tej metody oraz dla OnMouseDown(). Zmieniając ustawienie kamery przestają reagować inne kafelki.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem że jakiś z obiektów nie był aktywny dla tych dwóch metod?

Utworzyłeś instancję Nodes?
Btw, cóż za dziwaczny sposób nadawania nazw. Private z wielkiej litery, podkreślenie na początku, zgaduję, że dla zmiennej lokalnej…

Problem nie jest w nazewnictwie zmiennych.

Wzoruję się na https://github.com/SacuL/3D-Chess-Unity/blob/master/Assets/Scripts/BoardManager.cs i tu nie ma żadnej instancji jedynie deklaracja korzystania z obiektu.

No to utwórz instancję tej tablicy używając ‘new’. To o nazewnictwie to tylko taka luźna uwaga.

Dziękuję, tego właśnie brakowało, instancji tablicy. To moje totalne początki z Unity.

@frozenshade To jeśli już tak dobrze idzie to może spotkałeś się z tym problemem że OnMouseEnter() i OnMouseDown() nie reaguje na losowe obiekty w zależności od ustawień kamery?

Może coś innego, co przechwytuje mysz je zakrywa?

Obstawiam kamerę ponieważ jeśli zmieniam jej kąt to inne kafelki są nieaktywne.

Kamera sama w sobie nie ma przypisanego skryptu ale w menadzerze korzystam z RaycastHit i Physics.

Te metody działają bezbłędnie i to dzięki nim wiem w co klikam. Tamte były przypisane dla konkretnych elementów ale już z nich zrezygnowałem i wykorzystuje to co działa czyli Physics.Reycast.

Mam tylko kamerę, światło i kafelki generowane dynamicznie to nie za bardzo ma co przykrywać na razie nie ma nawet UI, a fakt w innej gierce mi zakrywało planszę ale jakoś do tego doszedłem.

Aczkolwiek mam pusty element GameManager i jest na szczycie Hierarchii a w nim cała obsługa gierki, to może ten Physics.Reycast czasami powodował zakrywanie bo co innego on robił a co innego OnMouseEnter() na konkretnym kafelku.

takie pytanko korzystasz z tilemap ?
pamiętaj tylko aby zwolnić instancję z listy w momencie wywołania OnDestroy()

@niciel Nie korzystam z tilemap, robię prostą gierkę z dzieciństwa, mam planszę 8x8 i po kliknięciu w kafelek robi się rewers kafelków [3x3], planszę generuję na postawie mapy (jest 1-kafelek/0-brak) zapisanej w pliku tekstowym generują mi się obiekty a usuwam je na podstawie tablicy do której są przypisane.