Unity parodia gry Don't get fired

Chciałbym sie spytać czy istnieje możliwośćzrobienia tzw. “kopiuj wklej” gry don’t get fired ze zmodyfikowaną grafiką (do użytku nie komercyjnego) dla kolegów?

Tak, istnieje…

iesz liczyłem raczej na nakierowanie jak to zrobić niż odp “tak” “nie”

Zapytałeś, czy istnieje możliwość zrobienia. Na to pytanie odpowiedziałem :wink:

heh rozumiem :smile: ale chodzi mi raczej jak to zrobić

Do głowy przychodzi mi kilka sposobów.

Sposób ‘na Kevina Mitnicka’:

1. zdobądź kod źródłowy (ewentualnie cały projekt) przy użyciu tzw. socjotechniki
  2. dokonaj potrzebnych zmian.

Sposób ‘na moddera’:

1. Zapoznaj się z technikami modowania gier
  2. Zmodyfikuj assety gry.

Sposób ‘na crackera’

1. Zapoznaj się z technikami reverse engineering dotyczącymi oprogramowania komputerowego
  2. Wydobądź kod źródłowy gry
  3. Na jego podstawie zrób nowy projekt z własnymi assetami.

Od razu mówię: sposoby na crackera i moddera są nuuuudne, trzeba czytać książki, internety i specjalistyczne blogi. To dużo roboty, dużo wiedzy do wchłonięcia. Dlatego najciekawszym będzie dla ciebie pierwszy sposób, bo oprócz tego, że nie wymaga on uczenia się programowania, to jeszcze dostarczy ci ogromnej ilości zabawy. Musisz tylko w jakiś sposób podejść autora oryginalnej gry, tak, żeby (świadomie lub nieświadomie) udostępnił ci kody źródłowe. Możesz go ładnie poprosić, spróbować wziąć go na litość (“mam horom curke”), wejść z nim w związek małżeński/partnerski i oczekiwać, że np zapisze ci ten projekt w testamencie.
Sposobów jest setki, jeśli nie tysiące. Wierzę, że sobie poradzisz.

@zzzzz77777 chciałbym powiedzieć że @frozenshade pomógł i jestem mu wdzieczny, a jak przyszles potrolowac to tam są drzzwi :wink:

Też chciałem doradzić.

Tak z innej beczki to @frozenshade posiadam kod źródłowy… i co teraz?

Będzie ci potrzebny odpowiedni silnik gry dla którego ten kod źródłowy został napisany.
Utwórz projekt, wrzuć do niego kod źródłowy, podepnij assety i powinno działać :wink: