Unreal engine 4 collaboration

Witam , chciałbym zrobić z kolegami grę.Ale nie wiemy w jaki sposób moglibyśmy wymieniać się plikami.Kiedyś bawiliśmy się w Unity i tam było takie coś jak unity 5 collaboration ale w unrealu nie moge takiego czegoś znaleźć wiec , macie jakiś sposób na dzielenie się plikami ?

Git, SVN itp…

i to by działo podobnie do unity ?

Nie wiem jak działa Unity bo go nie lubię :wink:

Git i SVN to podstawowe technologie stosowane wszędzie tam, gdzie pisze się kod.

ale to przechowuje tylko kod czy cały projekt

Przechowa ci nawet zdjęcie z wycieczki klasowej :wink:

tylko totalnie nie mam pojęcia jak to skonfigurować ;/

Buuu… no to chyba padła koncepcja zrobienia gry, skoro z głupim Gitem nie możesz sobie poradzić.

No ja i koledzy robiliśmy sobie sami projekty i ogarniamy Blueprinty i podstawy C++ , oraz potrafimy grafike 3D no al gita nikt z nas sie nie uczył

Wierz mi, wielu rzeczy w życiu nikt cie nie nauczy :wink:
Na szczęście mądrzy ludzie wymyślili coś takiego jak dokumentacja. Gorąco polecam!

Nauka gita to podstawa. Jest mnóstwo poradników w internecie. To praktycznie kilka poleceń. GitHub ma nawet własną aplikację do tego, ale bardziej Wam się przyda nauka poleceń. Wadą GitHuba jest to, że darmowe są na nim tylko publiczne repozytorium (każdy może sobie to pobrać i podejrzeć kod). Jeśli potrzebujecie prywatnego i nie chcecie się wykosztować to są takie serwisy jak BitBucket.
@edit GitHub ma darmowe konto premium dla studentów jak coś.
https://desktop.github.com/

Załóżcie kont na githubie albo bitbuckecie. A do korzystania z repo użyjcie jakiegoś programu, ja korzystałem z sourcetree. Nie wiem jak współpraca z plikami unreala np. scenami. Bo w unity to czasem się psuje, lepiej korzystać właśnie z coolaba.

Nie myl Githuba z Gitem. Na githubie, żeby mieć prywatnie projekt musisz zapłacić, na gicie nie i masz chyba do 2-5GB. Kiedyś z tego korzystałem, a konfiguruje się to przy użyciu programu SourceTree, na YT jest masa poradników, byle laik to zrobi.

Na jakim 'Gicie" masz 2-5 GB? Tak z ciewakości pytam.

Kupcie sobie R PI, postawcie na nim własnego GITa, jeden z was może go hostować w swoim domu, wystarczy na routerze odpowiednio ogarnąć. Brak stałego IP tez nie jest problemem (DDNS). Jeszcze ‘zrzutka’ na jakąś dużą kartę SD i możecie szaleć :wink:

Bogowie… tyle możliwości…

Na Gitlabie i Bitbucket są prywatne repozytoria.
Do ich obsługi używa się KLIENTA gita np. Git for Windows. Jak jesteś totalnie zielony w tym polecam Bitbucketowe SourceTree.