[Web][Custom Engine] Shields up! - minigra 2D


#1

Witam wszystkich,

Niedawno skończyłem moją pierwszą hobbystyczną minigrę utworzoną na własnym silniku opartym o SDL i OpenGL. Gra polega na obronie statku kosmicznego przed nadlatującymi asteroidami, wykorzystując jedynie tarczę. Prosta i szybka rozgrywka. Głównym celem powstania gry jest rozwój osobisty, zarówno od strony programistycznej, jak i game designu. Udało mi się nabyć bardzo dużo wiedzy technicznej podczas pracy przy tym projekcie i w tym zakresie jest to dla mnie spory sukces. W ramach dalszego rozwoju chciałbym was prosić o feedback związany z designem, grywalnością, czy i jakie elementy w grze wam się podobają, lub jakie są według was kompletnie nietrafione i dlaczego.

Gra znajduje się na kongregate pod linkiem: http://www.kongregate.com/games/Kalther/shields-up


#2

pograłem chwile i powiem fajne, choć początek nuży ( zbyt niskie wyzwanie) ale im dalej tym lepiej aż do momentu jak palce nie nadarzają. Gdyby gra wyszła XX lat temu była by o łamacz joysticków.


#3

Wielkie dzięki za feedback Spicmir! Przyśpieszyłem asteroidy na niższych poziomach żeby nieco zwiększyć wyzwanie, powinno być trochę lepiej w tym zakresie.


#4

Zdecydowanie lepiej. (2914 rekord) Gra będzie dalej rozwijana ? czy to final ?


#5

Planów rozwoju obecnie nie mam, mam nadzieję zebrać trochę opinii i usprawnić to co mogę małym nakładem czasu. Prawdopodobnie zacznę kolejny projekt i wraz z rozwojem silnika, za jakiś czas usprawnię też tą grę.


#6

Zastąpiłbym przełączanie pomiędzy kierunkami płynnym obrotem po okręgu lub chociażby stopniowym wygasaniem osłony na danym kierunku.

Poza tym podoba mi się prosty pomysł i wykonanie, gratulacje, sugeruję wrzucenie linka na stronę główną gamedev.pl: https://github.com/gamedevpl/www.gamedev.pl/tree/master/highlights


#7

Fajnie by było grę delikatnie rozwinąć wyżej wspomniane sterowanie , miło by było dodać no obsługę pada i myszy. No i sam gameplaye też fajnie by było rozwinąć no na zasadzie małe i duże asteroidy. Gdzie przy dużych trzeba wcisnąć dodatkowy klawisz wzmacniający tarczę itd.