[Web][Custom Engine] Shields up! - minigra 2D

Witam wszystkich,

Niedawno skończyłem moją pierwszą hobbystyczną minigrę utworzoną na własnym silniku opartym o SDL i OpenGL. Gra polega na obronie statku kosmicznego przed nadlatującymi asteroidami, wykorzystując jedynie tarczę. Prosta i szybka rozgrywka. Głównym celem powstania gry jest rozwój osobisty, zarówno od strony programistycznej, jak i game designu. Udało mi się nabyć bardzo dużo wiedzy technicznej podczas pracy przy tym projekcie i w tym zakresie jest to dla mnie spory sukces. W ramach dalszego rozwoju chciałbym was prosić o feedback związany z designem, grywalnością, czy i jakie elementy w grze wam się podobają, lub jakie są według was kompletnie nietrafione i dlaczego.

Gra znajduje się na kongregate pod linkiem: http://www.kongregate.com/games/Kalther/shields-up

pograłem chwile i powiem fajne, choć początek nuży ( zbyt niskie wyzwanie) ale im dalej tym lepiej aż do momentu jak palce nie nadarzają. Gdyby gra wyszła XX lat temu była by o łamacz joysticków.

Wielkie dzięki za feedback Spicmir! Przyśpieszyłem asteroidy na niższych poziomach żeby nieco zwiększyć wyzwanie, powinno być trochę lepiej w tym zakresie.

Zdecydowanie lepiej. (2914 rekord) Gra będzie dalej rozwijana ? czy to final ?

Planów rozwoju obecnie nie mam, mam nadzieję zebrać trochę opinii i usprawnić to co mogę małym nakładem czasu. Prawdopodobnie zacznę kolejny projekt i wraz z rozwojem silnika, za jakiś czas usprawnię też tą grę.

Zastąpiłbym przełączanie pomiędzy kierunkami płynnym obrotem po okręgu lub chociażby stopniowym wygasaniem osłony na danym kierunku.

Poza tym podoba mi się prosty pomysł i wykonanie, gratulacje, sugeruję wrzucenie linka na stronę główną gamedev.pl: https://github.com/gamedevpl/www.gamedev.pl/tree/master/highlights

Fajnie by było grę delikatnie rozwinąć wyżej wspomniane sterowanie , miło by było dodać no obsługę pada i myszy. No i sam gameplaye też fajnie by było rozwinąć no na zasadzie małe i duże asteroidy. Gdzie przy dużych trzeba wcisnąć dodatkowy klawisz wzmacniający tarczę itd.