WitchKing - Top Down Shoot 'n Slash. Aktualizacja wpisu - Szukamy artystów do pomocy!

gamedev
game-design

Trochę się zmieniło od czasu kiedy ten post został opublikowany, więc powoli tłumaczę…

WitchKing to gra z gatunku top down shooter (rzut z góry, bezpośrednio znad głowy bohatera), w której wcielamy się w członka rodziny królewskiej, który budzi się w królestwie zniszczonym przez wiedźmy. Celem gracza będzie zaopatrzyć się w potrzebne uzbrojenie oraz opancerzenie rozsiane po mapach, aby zmierzyć się z czterema bossami, którzy będą stanowić nie lada wyzwanie. Z biegiem czasu będzie odkrywał co stało się z niegdyś światłym królestwem…

(Osobom zainteresowanym udostępnimy Game Design Document. Ściągnęliśmy go z postu, ponieważ… hehehe :joy: i tak go nikt w tym poście nie czytał, dlatego staram się przekazać tutaj część konkretnych informacji :wink: )

Używamy silnika Unity
Docelowa platforma: PC

Ingvar w pancerzu wspomaganym:

Zaczęliśmy na spokojnie pracować nad grą. W skład ekipy wchodzą…
3 programistów
1 grafik/creative director/writer

Dalej szukamy osób do pomocy… Mianowicie:
-Grafik 2D
-Projektant (Osoba, która będzie składała kod oraz assety w Unity)
-Scenarzysta

Trochę to trwało, aby wizja gry się wyklarowała. Klimat będzie sięgał do legend arturiańskich i wyciągał z nich znane (bądź też mniej znane) motywy, a będzie to ubrane w otoczkę science-fiction (jeżeli chcecie więcej informacji, wystarczy do mnie uderzyć :smiley: )

Styl graficzny całej gry również został odnaleziony. Grafika przypominająca pociągnięcia pędzla. Jako przykład mogę tu podać ujęcia ze zwiastuna Gwinta:

Co do animacji raczej zostaną wykorzystane Motion Tweens (które wykorzystuje np program SPINE)

Już robiłem kilka grafik, ot na przykład: Podstawowy Kursor:

Dzięki wielkie za uwagę i czekamy na pomoc. Piszcie tutaj pod postem
Jeszcze raz; DZIĘKI!
:blush:

Zapraszamy do udziału.
Zespół młodych, kreatywnych i pozytywnych ludzi.
Dołączyłem i wcale nie żałuję.

Cześć, byłbym chętny dołączyć się do projektu.
Mój e-mail: Gordrik@gmail.com
Discord: Gordrik#5725

Pozdrawiam