[Współpraca] Game designer do gry typu escape room

Cześć.

Nazywam się Kamil Mówiński i z ramienia firmy Vulpesoft prowadzę jako team leader projekt gry indie “Dr Livingsotne, I presume?”. Jest to gra oparta na idei escpape roomu osadzona w realiach Afryki XIX i mocno bazująca na historii odnalezienia podróżnika i misjonarza - Dr Livinstone’a, przez dziennikarza Henryego Stanleya.
Gracz zostaje zamknięty w budynku w którym prawdopodobnie znajduje się Dr Livingstone, i przy ograniczonych zasobach, poprzez rozwiązywanie zagadek musi odnaleźc zaginionego i wydostać się z budynku.
Pracujemy obecnie w siedmioosobowym zespole - dwoje programistów, dwóch artystów koncepcyjnych, dwóch grafików 3D i producent. Ponieważ projekt jest jak na grę indie dość duży poszukujemy game designer’a, który wesprze nas w procesie desingu mechanik gry, rozumie tworzenie desingu gry, tworzenie designu pod różnych graczy, wychwyci błędy logiczne gry i zajmie się scenariuszem. Ogólnie szukamy kreatywnej osoby!

Obecnie projekt przeszedł już typowy proces planowania i tworzenia kamieni milowych. Powstał Game Design Document, kończymy pisać interaktywny scenariusz i tworzyć levele testowe dla gameplayu.
Projekt jest niepłatny, każdy z członków zespołu pracuje nad nim, aby potem umieścić go w swoim portfolio - programistycznym, graficznym, dźwiękowym. Nie oznacza to, że traktujemy go jakkolwiek inaczej niż typową grę indie, którą chcemy wygrać Digital Dragons w przyszłym roku :slightly_smiling_face: Mamy przeznaczony budżet miesięczny na grę z którego opłacamy serwery, assety (np. dźwiękowe) i który zostanie przeznaczony na późniejsze potrzeby gry (np. voice-overy, promocję).
Od osoby, która chciałaby do nas dołączyć oczekujemy przede wszystkim zaangażowania i sumienności.
Ze swojej strony oferujemy wsparcie zespołu, przede wszystkim doświadczonego team leadera, nowe doświadczenie i projekt do portfolio.

Jeżeli chcesz się zmierzyć z taką przygodą, zapraszam do kontaktu!

Mail: kamil.mowinski@vulpesoft.pl
Telefon: +48 509 952 312

Poszukujemy grafika

Oferujecie możliwość umieszczenia własnego projektu we własnym portfolio? Łał.
Myślę, że ten rodzaj filantropii to signum temporis czasów obecnych i że pewnie
za kilkaset lat wciąż znajdą się istoty, które będą o tym czytać z uśmiechem,
albo wręcz śmiechem. Pozdrawiam.

Rozumiem ze dla niektórych taka oferta jest krzywdząca, jednak dla nas 7 osób pracujących - po godzinach z chęcią rozwijamy swój produkt, aby wejść w branże GameDev z porządnym tytułem do pochwalenia się.

Dodatkowo mamy budżet na nasze potrzeby - kursy, szkolenia czy konferencje (mam nadzieje ze spotkamy się na Digital Dragons Academy:) ), ale masz racje. Nie jestem w stanie opłacić etatu game designera. Nie mniej jednak dziękuje za podbicie oferty i życzę powodzenia.

Po więcej informacji GDD, art book, czy zobaczenie co posiadamy, itp zapraszam na maila.

Jesli bys potrzebował osoby od muzyki zapraszam www.michalratkowski.com

Przedstawiasz się jako firma i projekt firmowy. Z wymagań wynika, że chciałbyś kogoś doświadczonego a przynajmniej obytego w dwóch dziedzinach: design i scenariusz. Oczekujesz pracy za darmo na rzecz firmy i dziwisz się, że komuś może to się nie podobać.

Nikt na tym forum by się nie przyczepił jakbyś postawił sprawę uczciwie jak dużo innych tego typu inicjatyw: “grupa amatorów gamedevu, robi wspólnie projekt po godzinach, w przypadku sukcesu dzielą się zyskiem”

Z tego co wiem to firma jest jednoosobową działalnością gospodarczą, którą Kamil posiada ~3lata. Jest to tak jak mówisz “grupa zapaleńców robi sobie projekt po godzinach” a Kamil po prostu sponsoruje kursy, licencje, wyjazdy etc.

Jedynie co boli w tym wpisie to powoływanie się na firmę, ponieważ ludzie to błędnie interpretują i myślą, że to studio tworzące gry szukające niewolników.

Z kolei ja jednak życzę powodzenia w szukaniu kolejnych kompanów bo utrzymać parę miesięcy projekt oraz kilku ludzi to ciężkie zadanie jeżeli budżet jest ograniczony do minimum.
Tym bardziej jest to o wiele lepsze miejsce dla osoby szukającej projektu/ekipy niż dołączenie do randomowych osób wstawiających wpisy na forum. (Bez GDD itd)

@KamilMowinski Jeżeli coś przekręciłem to popraw! :slight_smile:

Mój błąd. Przedstawiłem się jako firma, ponieważ wszystkie koszty wrzucam jako firma. Mamy rachunek na projekt, na którym się rozliczamy i który jest całkowicie transparentny dla każdego członka zespołu. Jest to po prostu nasz budżet na projekt.

@tanku nie dziwię się że komuś to może się nie podobać ale postawiłem sprawę jasno. Pomimo że pracujemy po godzinach, podchodzimy do tego profesjonalnie. Mamy Jirę, mamy maila projektowego, mamy cały proces budowania gry i wiele innych rzeczy które wyróżniają nasz projekt od innych “amatorskich” projektów. Dosłownie tak jak @MakkuT mówi. My jako zespół mamy już dużo i pracujemy cały czas nad tym. Widzę że brakuje nam kompetencji w zakresie designu dlatego szukamy osoby do współpracy :slight_smile:
Dziękuje za miłe słowa :slight_smile: