Wybór studiów związanych z gamedev


#1

Cześć,

Zastanawiam się nad wyborem uczelni w Warszawie, która pomoże stawić pierwsze kroki w gamedevie. Po krótkim rozpoznaniu wychodzi na to, że najciekawsze opcje to Warszawska Szkoła Filmowa, kierunek Tworzenie Gier Komputerowych lub Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, kierunek informatyka, specjalność programowanie gier komputerowych.

Czy ktoś słyszał coś o tych kierunkach? Którą uczelnię moglibyście polecić?


#2

Stanowczo odradzam.

Pytanie, czym chcesz sie zajac w grach + czy masz swiadomosc ze to bardzo gowniana (placowo) praca?


#3

Chciałbym programować. Zdaję sobie sprawę, że zarobki są niskie.


#4

Cytat
Stanowczo odradzam.

czemu ?


#5

Platne i Marna Jakosc, ale sprawdzalem tak w 2011 zanim sam szedlem na studia :wink:


#6

Hmm. Jak ktoś rozważa płatne studia to zazwyczaj dlatego, że raczej nie dostanie się na bezpłatne państwowe, ewentualnie nie może sobie na to pozwolić bo musi rozpocząć pracę zawodową.

Wszystkie płatne reprezentują niższą jakość niż bezpłatne bo w większości, studiują na nich studenci którzy nie dali rady dostać się na bezpłatne, ewentualnie osoby które pracują i mają mniej czasu na opanowanie materiału.

Ostatecznie i tak nie ma to znaczenia w przypadku informatyki bo, niezależnie od studiów, szanse na opanowanie umiejętności programowania nie robiąc nic dodatkowego są małe.

Zabawne jest to, że bardzo często wykładowcy na uczelniach prywatnych to ci sami z uczelni państwowych. Tylko wymagania mają obniżone. Czasem.

Winc - jeżeli rozważa się wybór pomiędzy uczelnią państwową, a uczelnią prywatną bo ta druga ma kilka przedmiotów nastawionych na gamedev to nie warto przepłacać. I tak większość przedmiotów pokrywa się z programem typowych studiów.

jeżeli uczelnia państwowa odpada, to o ile PJATK nie jest dużo droższy od innych opcji ( innych studiów o charakterze informatycznym) to moim zdaniem warto. W takim wypadku te kilka przedmiotów może robić różnice. A o przyszłą pracę to nie ma się co przejmować, bo to nadal informatyka i nie ma większego problemu aby potem starać się o pracę przy aplikacjach biznesowych.

O filmówce słyszałem tyle dobrego, że są to studia bardzo sprecyzowane i faktycznie w późniejszej pracy większość nauki zostaje wykorzystana. Na większości studiów jednak jest tak, że potem wiele przedmiotów nic nie wnosi do wykonywanej pracy. Do tego wykładowcy to ludzie związani z branżą. Ale samo programowanie jest tam w podstawach. To nie są studia informatyczne co może mieć znaczenie gdyby się okazało, że jednak nie gamedev.

Dużo powinno zależeć od tego w jakim zakresie chcesz programować i jak bardzo jesteś zdecydowany na gamedev. Tak po prawdzie większość zadań związanych z “programowaniem” w grach w zasadzie opiera się na podstawach programowania.