Wybór szkoły wyższej - Programowanie 3D

Witam, mam ostatnią szansę żeby zmienić moje preferencje co do szkoły. Programuję dużo w C++ i tworzę swój silnik w DirectX 12. Czy w Polsce istnieje szkoła która uczy game developmentu lub są w niej zajęcia z programowania 3D? Jaką szkołę polecilibyście (Studia) dla osoby aspirującej do branży tworzenia gier wideo?

Niestety nic nie ma :confused:
Najwięcej to wyniesiesz samemu na uniwerku też nie ma co liczyć na jakieś konkretne zajęcia (jedynie matma się przydaje do programowania 3D). Tylko internat i tutoriale na YT + artykuły naukowe i wideo z konferencji np. GDC.

Jeżeli miałbyś wybrać: Informatyka, Informatics (Studia w języku angielskim), Informatyka Przemysłowa. Który z tych kierunków byłby najbardziej związany z tym co chcę robić?

U mnie z tego co pamiętam to bardziej wydział fizyki był w kierunku programowania grafiki 3D czyli informatyka stosowana. Na tamtym wydziale były też wszystkie książki związane z DIrectX’em, OpenGL’em oraz innymi aspektami programowania gier -> może właśnie najpierw popytaj gdzie są książki związane z danym tematem w bibliotekach wydziałowych.

Co do studiów angielskich to osobiście bym odradził przynajmniej sobie. Jest to ciężki temat i lepiej czasami jest jednak zrozumieć coś po polsku niż po angielsku (przynajmniej mi). Jeżeli jednak czujesz się bardzo silnie z angola to możesz w sumie iść bo zawsze słuchasz języka.

A tak już całkiem na serio to angielski w game devie z punktu widzenia programisty to w sumie tylko pisanie/czytanie. Mój jedyny kontakt z innymi obcokrajowcami to Cs GO gdzie gadam po pracy na mikrofonie, ewentualnie targi różnego rodzaju ale to też nie zawsze jadę, a jak już jadę to i tak gadam tylko z polakami bo w mojej branży to oni najlepiej programują tego typu gry xd