Wydanie gry na android/iOS


#1

Czesc, chcialbym sie dowiedziec jak to jest z wydaniem wlasnej gry mobilnej, Duzo czytalem na internecie i dowiedzialem sie, ze zeby to zrobic trzeba miec wlasna firme oraz odprowadzac podatki, jednak duzo gier widzialem od poczatkujacych programistow w sklepach, gdzie nawet wyswietla sie logo Unity, przez co nie wydaje mi sie, ze nie przestrzegali tych procedur, a jednak wydali gre. Mowie tutaj o grze, ktora jest darmowa, ale zarabia na mikro platnosciach i reklamach.


#2

Nie, choć w tej chwili nie jestem pewien czy Apple pozwala na dystrybucje bez założenia firmy ale to kwestia umowy z Apple. W każdym razie jeżeli chodzi o dystrybucje gier, w zasadzie w każdej formie, polskie prawo nie wymaga zakładania firmy.

W polskim prawie funkcjonuje coś takiego jak działalność nierejestrowana. Można z tego korzystać w przypadku gdy miesięcznych przychód z danej działalności jest mniejszy niż połowa minimalnego wynagrodzenia ( czyli coś około 1000 zł ). Jeżeli w którymś miesiącu przychód będzie większy to działalność trzeba zarejestrować. Oczywiście nawet w przypadku działalności nierejestrowanej trzeba zapłacić podatek od dochodu, a rozlicza się to przy rozliczeniu rocznym jako dochód z innych źródeł.

Do tego dochodzi kwestia Vat’u, ale tu najczęściej vat ogarnia sklep.


#3

Apple nie wymaga zakładania firmy, tak samo jak i Google.

W skrócie: tworzysz grę, kupujesz licencje i wydajesz grę. Brzmi prosto i jeżeli chodzi o same procedury to też tak jest.

Odnośnie logo Unity to wyświetla się dla każdego builda, który był zrobiony na darmowej wersji Unity.