Z pamiętnika młodego indyka - devlog


#1

Hej.

Wymyśliłem sobie kanał na którym będę pokazywał co robię, jak robię, jak to promuję i co mi z tego wszystkiego wychodzi - taki typowy devlog gościa co sam (znaczy z graficzką) usiłuje cośtam po godzinach wyrzeźbić i wypromować. Żeby było śmieszniej to po polsku :slight_smile: - rzućcie, proszę, okiem i radą.


#2

Zadbaj o lepsze audio! :slight_smile: Zrozumialosc mowy to podstawa, a takiej zrozumialosci nie ma. Powodzenia.


#3

Audio w sensie technicznym, czy mamroczę za szybko, niezrozumiale i: ‘dykcja!, dykcja!, dykcja!’ ?


#4

Wg. mnie wyłącznie sprawa inwestycji w dobrego ‘majka’. Dobrze, że po polsku, potrzeba takich devlog-ów, trzymam kciuki i do przodu.


#5

Dzięki. Bałem się ale w sumie to się rozeszło całkiem przyjemnie - teraz jak się powiedziało ‘A’ to trzeba cisnąć co tydzień :slight_smile:


#6

Tak, audio w sensie technicznym jest zle. Sposob wypowiedzi OK.

Porownaj sobie zrozumialosc mowy na swoim filmiku ze zrozumialoscia mowy w jakims innym :slight_smile:


#7

Niedziela.
Na deser filmik numer 2.

Wyrzeźbiłem intro w którym widać jak gram w Invaders w edytorze tekstu :slight_smile:
Pokazałem o co chodzi w Mikołaju i jak wygląda Domino.


#8

Brawo. Super dobrana muza i fajne intro. Poszło to w bardzo dobrą stronę. Jeszcze zareklamować stronę swoją można. Chętnie zobaczyłbym co tam ciekawego się dzieje.


#9

Poprawa audi zdecydowanie na plus.


#10

Nie wiem czy mam co tydzień krzyczeć - ale póki nie krzyczycie żeby nie krzyczeć to będę krzyczał.

Nagrałem i zmontowałem - krótko i na szybko bo wczoraj byłem na Digital Dragons Academy - “PR i Marketing gier wideo” i to mi zjadło większą część soboty.

Za to w nagrodę daję pod filmikiem linki na grywalną betę Mikołaja na ich.io i na Androida :slight_smile:


#11

No to już miesiąc praktycznie - dałem radę przez 4 kolejne tygodnie. Zuch prawdziwy.
Nowy odcinek wrzuciłem w nocy - najpierw zwyczajowe raporty z zeszłego tygodnia łącznie z wykresami z itch.io i Operate Dashboard, a potem trochę marudzenia o systemach operacyjnych - jak to kiedyś były czasy, a teraz to nie ma czasów.
Zapraszam!


#12

Fajny odcinek! Ja za to przyzwyczajony do windowsa i innego sobie nie wyobrażam :slight_smile:
Filmy z gameplay nagrywam właśnie systemowym wynalazkiem - przycisk windows + G a montuje w Video Pad Editor, który ma funkcję bezpośredniego zamieszczania na YT. Widzę też, że jest przymiarka do Godota i szczerze go polecam.


#13

Mnie Winda nie lubi - Win+G wczoraj trzy pierwsze razy nie zadziałało, a potem jak poszło to nie przełączyłem na cały ekran i nagrałem tylko okno Unity :slight_smile:
Za to pod Linuksem odpaliłem kazam i nagrał mi pięknie od razu tak jak chciałem.

Godot fajny jest - lekko i świeżo. Podobają mi się nody i ich dowolne zagnieżdżanie. Na pewno jest ekstra na Game Jamy. Czy się dla mnie nada to się okaże - po Mikołaju mam zaplanowane dokończenie mojej gierki z LudumDare i puszczenie jej na telefony - i chyba to potraktuję jako poligon Godotowy. Potem jeszcze chciałem sprawdzić jak na nim wyjdzie oldskulowy dungeon crawler - takie Eye of Beholder czy Dungeon Master.
W przyszłym roku będę robił przygodówkę point’n’click. Niby mam jakieś prototypy w Adventure Creatorze pod Unity, ale godotowa escoria jakoś bardziej mi leży - tyle że ona teraz rozwalona - działała z 2.0 a port do 3.x jeszcze nie skończony - więc na escorii będzie więcej pracy nad enginem a w AC będzie można przygodówkę praktycznie ‘wyklikać’ - znowu dylematy - będę przełączał jak systemy i nic nie skończę :slight_smile: