Zarabianie na dobrowolnych wpłatach

Zajmuję się tworzeniem mapek do CS:GO. Mapki są dość popularne. Do tej pory nie czerpałem z tego zysków. Chciałbym zacząć na tym zarabiać, nie jakieś wielkie pieniądze, ale zawsze coś by weszło. Chciałbym aby wpłaty były dobrowolne, a wpłacać mogły osoby nie tylko z Polski.

W jaki sposób to zorganizować?
Myślałem nad sms premium, ale to ograniczało by się tylko do Polski, no i z jednego sms mam ok 40% (sms 12,30zł, z którego: 2,30 zł to vat, 5 zł obsługa sms, 5 zł do mnie).

Czy paypal to było by dobre rozwiązanie? Macie inne pomysły?

PayPal, Patreon, przelew bezpośrednio na konto…

Pamiętaj tylko, że twój lokalny Urząd Skarbowy jest niezmiernie zainteresowany wszelkimi środkami, które wpływają na twoje konto. Zawsze też możesz liczyć na uczynnych ludzi (a internet jest ich pełen) którzy w trosce o finanse naszego państwa upewnią się, czy prawidłowo się rozliczasz, tak jak zapewne oni by się rozliczali. :slight_smile:

Oj tam, jest takie coś jak kwota wolna od podatku, ale nie wiem czy ma tutaj zastosowanie.
Jeszcze nic nie zarobiłem a już mnie straszą :rofl:. Będziemy się później martwic.

Jak masz już jakieś grono ‘fanów’, systematycznie nad tym pracujesz i masz coś do pokazania + znasz angielski,
to Patreon wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem. Jest jeszcze np https://www.buymeacoffee.com/ ,który jest luźniejszy.
W dzisiejszych czasach to nawet fb możesz sobie postawić odpowiednio - także najlepsza rada: poszukaj kogoś kto robi coś podobnego i zarabia na tym. Kopiuj jego pomysł + dodaj coś od siebie ekstra.
Powodzenia